KALDIRIM İŞGALİ SONA ERİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı “SIFIR KALDIRIM İŞGALİNİ” sağlamak adına harekete geçti. Bu kapsamda, 18 Kasım Pazartesi gününden itibaren Ulu Cami altında bulunan esnaflar kaldırıma malzeme, stant ya da ürün bırakamayacak.

KALDIRIM İŞGALİ SONA ERİYOR

Vatandaşların isteği ve talebi doğrultusunda yayaların kullanımına ait olan kaldırımlardaki işgalleri sona erdirmek için Büyükşehir Belediyesi yoğun bir çalışma yürüttü. Kentte özellikle tarihi kapalı çarşı ve Ulu Camii civarında sıfır kaldırım işgali hedeflenirken, önceki gün çarşı esnafı ve Belediye yetkilileri arasında toplantı gerçekleşti. Yapılan toplantı sonucunda Pazartesi gününden itibaren kaldırımlara işyerlerince malzeme, stant ya da ürün bırakılmaması kararı alındı. Karar doğrultusunda, zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştıracak ve uyarılara rağmen kaldırım işgal eden esnaf hakkında cezai işlem uygulanacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan kozanoğlu
Ercan kozanoğlu - 7 ay Önce

Dere pazarı denilen yerdeki kaldırımlarda temizlenmelidir

Saim Gümüş
Saim Gümüş - 7 ay Önce

Peki derepazarında serbest mi orası öyle kalacak mı aynı işlemi orada da yapın adam kaldırımları bırakın yolu da işgal etmiş bu özel mi. Buralar temizlenmeyecekmi yani kaldırım ve yol işgalinden kurtarılmayacakmı, oradan nasıl gideceğimizi bilemiyoruz.

SIRADAKİ HABER