banner117

Kahramanmaraş’ta Kaldırımlar işgal altında, zabıta nerede?

Kahramanmaraş Ulu Cami altında bulunan lokantacı esnafı özelikle akşam saatlerinde kaldırıma masa sandalye dizerek kaldırım işgali yapıyor. Yoldan geçen vatandaşlar ve bazı esnaflar duruma tepki göstererek zabıtayı göreve davet etti.

Kahramanmaraş’ta Kaldırımlar işgal altında, zabıta nerede?

ZABITAYI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan vatandaşlar, tepkilerini şöyle dile getirdi: ‘Ulu Cami’den başlayıp İş Bankası arasında bulunan kaldırıma lokantaesnafı akşam saatlerinde masa ve sandalye dizerek adeta kaldırımı kapatıyor. Bu bölüm zaten şehrin en kalabalık yerlerindendir. Haliyle kaldırıma yol boyu döşenen masalar nedeniyle neredeyse yaya olarak geçemez duruma geldik. Bundan dolayı burada farklı sektörde faaliyet gösteren esnaflarda rahatsız. Şikayet etmemize karşın yetkililer görmezden geliyor. Zabıtayı göreve davet ediyoruz.’

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
A
A - 1 yıl Önce

Ne oldu hani zabita kötüydü işimizi adam gibi yaptirmiyorsunuz ne yapsak suçlu oluyoruz bizde ne yapacağımızı şaşırdık

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ @A - 1 yıl Önce

yorumcu büyük ihtimalle zabıta biriminden,sana usulune uygun yaptığın i için kimse birşey diyemez.Sen gidip gücünün yetebileceği kişilere işlem veya görevini yaparsan buna tepki verilir. Mesela geçen gün bizzat şahit oldum, bahse konu olan yerde zabıtalar gelmiş kaldırım işgali yapan esnafın ürünlerini kaldırmasını istediler fakat bir türlü güçleri yetip kaldırtamadılar vatandaşında tepkisine maruz kaldılar,arkalarına bakmadan çekip gittiler.Şaşırmayacaksın bu ülkede kanunlar var korkmadan uygulayacaksın, a şhsına ayrı b şahsına ayrı uygulama daha doğrusu güce göre uygulama yaparsan sende zorda kalır tepkiyi alırsın.KANUNLAR HERKESE AYNIDIR,SENDE HERKESE EŞİT UYGULAMA YAPACAKSIN. DEVLETİN GÜCÜ VE KANUNLARI HERŞEYDEN VE KİŞİLERDEN ÜSTÜNDÜR.

Ali defnw
Ali defnw - 1 yıl Önce

Başka memleketlerde başlar, zabıtalar ve insanlar esnafa can verip canlanma derdinde,,, bizim kahramanmarasta ise esnaf ekmek derdinde iken 1 kaç saat bile sabır edemeyen tahammülsüz insanlar ve yetkililer ise sesi az çıkanları susurmanin derdinde.. hicmi başka işi yok bu memlekettekilerin?

a
a - 1 yıl Önce

bazı zaman oluyorki zor kullanmazsan iş yapamıyorsun kullanırsan kanun dışına cıkıyorsun vatandaş bilip bilmeden onlara destek cıkıyor haklı olduğun seylerde var ama yazılmaz

SIRADAKİ HABER