“KAHRAMANMARAŞ’TA SU FİYATLARINA ARTIŞ YAPILMADI!”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un Kahramanmaraş ile ilgili iddialarına ilişkin, “Kahramanmaraş'ta su fiyatlarına herhangi bir zam yapılmadığı gibi Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilk icraatı, Kahramanmaraş'ta ihtiyaç sahibi ailelere kişi başı 2,5 ton ücretsiz su verilmeye başlanmıştır” dedi.

Önceki gün meclis kürsüsünde söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta suya yüzde 18 zam yapıldığını, Elbistan’da iftar verilmediğini ifade ederek, Germenicia’ya neden sahip çıkılmadığı yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Öztunç’un bu iddialarına cevap AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’den geldi. Meclis kürsüsünden Öztunç’un iddialarına karşılık veren Özdemir, Kahramanmaraş’ta suya zam yapılmadığını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün göreve gelmesinin ardından ihtiyaç sahibi ailelere kişi başı 2,5 ton ücretsiz su verilmeye başlandığına dikkat çeken Özdemir, sözlerinin devamında iftar ve Germencia ile ilgili ortaya atılan iddialara da yanıt verdi.

“KAHRAMANMARAŞ’TA ARTIK TOPLU İFTAR VERİLMİYOR”
Kahramanmaraş’ta artık toplu iftarların verilmediği, bunun yerine ihtiyaç sahibi ailelere yerinde yemek verildiğini ifade eden Özdemir, “Ali Öztunç, Elbistan'da iftar verilmediğini söyledi. Bilgi eksik, bütün Kahramanmaraş'ta artık toplu ifrat verilmiyor çünkü iftar bedellerini ihtiyaç sahibi ailelere yerinde, ailelerin bulunduğu evlerde vermek yöntemiyle bir değişiklik yapıldı. O nedenle, sadece Elbistan'da değil Kahramanmaraş'ın tamamında artık toplu iftar verilmiyor” diye konuştu.

“GERMENİCİA’YI HİZMETE AÇACAĞIZ”
Germenicia ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasının olduğunu ve en kısa zamanda hizmete açacaklarını anlatan Özdemir, “Şu anda kazı çalışmaları devam ediyor, üçüncü aşama kazı yapılıyor. Üçüncü aşama kazı da bittiğinde mozaikler açılacak. Bir noktada hemfikiriz, Germanica dünyanın en gelişmiş medeniyetinin bulgularını içeriyor. Çok yüksek bir medeniyetin göstergesi olan bulguları üçüncü aşama bittiğinde de kamuoyunun bilgisine sunacağız ve hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal Evran
Bilal Evran - 10 ay Önce

Evet suya zam yapılmadı. Kaskı açıklama yaptı. Güncelleme yapıldı. Enflasyon oranında. O da %24 oranında. Özdemirin açıkladığı gibi suya zam yok.

KÜRŞAT
KÜRŞAT - 10 ay Önce

Ne zammı zam mam yok. Sadece fiyatta güncelleme (!) yapıldı

GÜNCELLEME :):):)
GÜNCELLEME :):):) - 10 ay Önce

İNSANLARI ENAYİ YERİNE KOYAN AKP ARTIK YETER ZAMIN ADINI GÜNCELLEME KOYDULAR YUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR. HALA AKPYİ SAVUNAN ŞAHSİYETLER GÖRÜN ARTIK DAHA ÖNCEDE EKMEK FİYATLARINDA AYNISINI YAPTILAR. EKMEĞE ZAM YOK GRAMAJINI AZALTTIK DİYİP AYNI FİYATA DAHA DÜŞÜK GRAMAJLI EKMEK SATTILAR. ANLAYIN ARTIK ÜLKEYİ YEDİ BİTİRDİ AKP. ŞİMDİ GÖZÜNÜ SAVAŞ İÇİN AYRILAN PARAYA DİKTİ ONU DA YİYECEK BAKALIM GÖZÜNÜ NEYE YİYECEK. DİNİ KULLANARAK ÇOK GÜZEL İŞİNİ YÜRÜTÜYOR. İNSANLAR TAM DÖNEK OLDU MÜSLÜMANIM DİYİP HAK YEMEK ADALETSİZLİK YAPMAK ZULÜM ETMEK MODA OLDU. MÜSLÜMANIM DİYİP AHLAKSIZLIK YAPMAK DEVLET MALINI KENDİ ÇIKARLARINA KULLANMAK ARŞA ULAŞTI. YETER ARTIK DUR DE VATANDAŞ. İAMANA DÖN VATANDAŞ.

SIRADAKİ HABER

banner145

banner144