banner117

KAHRAMANMARAŞ’TA MUHTAR İSYAN ETTİ!

Mahallesine hizmet alamadığı gerekçesiyle yetkililere seslenen Saçaklızade Mahallesi Muhtarı Ümit Bayrak, “Makama güvenip millete tepeden bakmak olmaz. Muhtarı kale almayacaksanız söyleyin reise muhtarlıkları iptal etsinler, ya da reisin size dediği gibi önem verin muhtarlara” dedi.

KAHRAMANMARAŞ’TA MUHTAR İSYAN ETTİ!

Onikişubat İlçesi sınırlarında bulunan ve 9 bin 149 nüfusun yaşadığı Saçaklızade Mahallesi birçok yatırımdan yoksun kaldı. Mahallede tapu, taziye evi, okul gibi sorunlar baş gösterirken, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrası muhtar seçilen Ümit Bayrak, mahalleye hizmet gelmesi için çalmadık kapı bırakmadı. Hizmet anlamında girişimleri sonuçsuz kalan Saçaklızade Mahallesi Muhtarı Ümit Bayrak, sosyal medya hesabından isyan etti.

KENDİ ÇIKARIMIZA SİZDEN TOPLU İĞNE İSTEMİYORUZ

Bayrak sosyal medya hesabından tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Biz bu yola hizmet için çıktık, ama bu şekilde hizmet mi olur olmaz. Bizim hayalimiz vardı. Hayalimizin bir tanesini gerçekleştiremedik. Taziye evi deriz olmaz, tapu deriz elimize bir şeker verilip susturuluruz olmaz, asfalt deriz bir kısmı yapılır büyük çoğunluğu olmaz KASKİ’nin açtığı çukurları kapatsın isteriz aylar geçer olmaz. Park deriz aman ha denir olmaz. Okul deriz okul inşaatı durur çalışmaz. Mahalle pislik içinde çöpçü elamanı bulunmaz. Bir dükkân yeri mahallemize hayır için isteriz yok ora satılacak denir. Kısaca ne için gidersek gidelim yok, yok, yok. Abi sorması ayıp biz kime nasıl iş yaptıracağız. Benim vatandaşım, benim mahallelim bana hesap soruyor haklı olarak. Ne daire başkanına, nede müdürüne, nede başkasına sormuyor ben hesabını veririm her şekilde sizde vermeye hazır olun yada ne yapalım fotoğraf karesi mi takip edelim millet bizi iş yaparken görsün. Kusura bakmayın ama bu iş böyle olmaz dava dediğiniz millete hizmetle olur, hizmet yapmayacaksak bizim pek bir önemimiz yok. Makama güvenip millete tepeden bakmak olmaz. Muhtarı gale almayacaksanız söyleyin reise muhtarlıkları iptal etsinler ya da reisin size dediği gibi önem verin muhtarlara ve millete. Biz kendi menfaatimize, kendi çıkarımıza sizden toplu iğne istemiyoruz. Biz bize her şekilde koşulsuz destek veren milletimiz için iş yapmanızı istiyoruz gerisi size ve vicdanınıza kalmış.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 10:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dinçay özdemir
Dinçay özdemir - 7 ay Önce

Evet muhtarın çok doğru yorumlarda bulunmuşsun

Mağdur ettiğin vatandaşlardan sadece biri
Mağdur ettiğin vatandaşlardan sadece biri - 7 ay Önce

kanun da benim yönetmelikte benim diyordun muhtarım. Yol şube müdürünü ben aldırdım diyordun. ne güzel işte tek tek indir aşağı

Saçaklı Zade
Saçaklı Zade - 7 ay Önce

Dahası da var onunda yaparsa yapsın yok sa sıra bize yine gelecek

Ali bey
Ali bey - 7 ay Önce

Muhtar kendini akpartinin yerel idarecisi sanmış. Muhtarım onlar seni kale almaz iş Yaptıracak san eğer büyük yerlerden telefon açtıracaksın.... Memleketde işler böyle yürür.

Salih kuzu
Salih kuzu - 7 ay Önce

Ver mehteriiii veer

Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Kuran kursunu yıkacağım de hemen yardım ederler muhtarın. Onların önceliği kurs yıkmak olmuş bu günlerde

Mehmet yorulmaz
Mehmet yorulmaz - 7 ay Önce

Ne hizmetleri muhtar koltuk gelene kadar güzel hizmetler yaparsanız bunlar la olma,

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 7 ay Önce

Siyasetçiler hep bos işler laylaylom peşinde , dostlar alisveriste gorsun.marasta her yer ayni bu muhtar cesurca ataga gecmiş adamin dirisine hizmet ettiniz de ölüsü için taziye evi kaldi sanki her sorun iki tutam pamukla çözüliy


SIRADAKİ HABER