KAHRAMANMARAŞ'TA MÜDÜRE CEZA VEREN VALİ YARDIMCISI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Uşak Vali Yardımcılığı görevi yaparken geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanan Mesut Taner Genç’in Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişlerinin soruşturması sonucunda suç işlediği belirlenen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın abisi Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan'a ceza verdiği gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldığı iddia edildi.

KAHRAMANMARAŞ'TA MÜDÜRE CEZA VEREN VALİ YARDIMCISI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Yaklaşık 1 aydır Kahramanmaraş Valiliği’nde Vali Yardımcılığı vekaleti ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçici olarak bakan Mesut Taner Genç, 5 Temmuz 2019 günü başkanlık ettiği Milli Eğitim Disiplin Kurulunda; hakkında İl Maarif müfettişlerince disiplin soruşturması yürütülen Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan ( Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın Abisi) hakkında, işlediği iddia edilen suçlar hakkında “ kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını teklif etti. Mustafa Mahir Turan hakkında, göreve gelmediği halde kendisine ücret tahsisi, bazı müdürlere göreve başlamaması için baskı yaptığı, bir şube müdürüne karşı kurs ücreti verilmesini sağladığı, bir okul müdürlüğüne yönetmeliğe aykırı atama ve görevlendirme yaptığı iddiaları ile soruşturma açılmış, Milli Eğitim Müfettişleri de Kademe ilerlemesinin durdurulması cezası ile cezalandırılmasını uygun buldu. Ancak Mesut Taner Genç'in Vali Muavini sıfatıyla başkanlık ettiği Milli Eğitim İl Disiplin Kurulu bu cezayı "Aylıktan Kesme" olarak onayladı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası İçişleri Bakanlığı bir yazılı talimatla Mesut Taner Genç'i görevden uzaklaştırdı. Mesut Taner Genç'in kişisel sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlar ise dikkat çekti.

NE SARAYIN SOYTARISI NE DE BALGAT’IN DALKAVUĞU OLMADIM, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Yaşananlara isyan eden Mesut Taner Genç, iddiaları sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştıktan sonra şunları dile getirdi; “Daha önce yazmıştım, ne sarayın soytarısı, ne de Balgat’ın dalkavuğu olmam. Söyleyemedikleri Türk milliyetçisiyim. Kendimle gurur duyuyorum. Hiç kimseden korkmuyorum. Türk milliyetçisiyim. Haktan ve adaletten yanayım. Kimseye bir borcum yok. Borcum, harcım milletimizin yükseltilmesi üzerinedir. Bize açacağınız davalar da bize vız gelir vız gider başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımızın açtığı yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene!”

DAHA ÖNCEDE AÇIĞA ALINDI

Mesut Taner Genç, Samsun Vali Yardımcısı iken 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bütün milliyetçilikleri ayaklarımın altına alıyorum” sözlerine sosyal medyada tepki göstermiş ve "Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, ayaklar altındadır" sözü sonrası açığa alınmıştı.

KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Valiliği şu açıklamayı yaptı: “Kahramanmaraş Valiliği’nde Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Mesut Taner Genç’in bir kamu personeline verdiği ceza nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı ve hakkında soruşturma açıldığı iddiası bazı basın yayın organlarında yer almıştır. Söz konusu iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Adı geçen Hukuk Müşavirinin soruşturma ve görevden uzaklaştırma nedeni; Sosyal medyada yayınladığı, devlet memurluğu sıfatıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan ve suç olduğu değerlendirilen konulara ilişkindir.”


 


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
0127
0127 - 3 ay Önce

İnandık.

Estergonlu
Estergonlu - 3 ay Önce

Allaha kulluk varken kula kulluk edenler vaaah vah

Maraşlı 46
Maraşlı 46 - 3 ay Önce

Ne saçma bir haber. Arkadaş adam ceza vermemiş bilakis düşürmüş. Kademe ilerleme cezası daha ağır bir ceza.

Huseyin
Huseyin - 3 ay Önce

Partizanligin adam kayirmanin ayyuka çıktığı ülkemizde layık ı ile görev yapan insanlar açığa alınıyor.adeta Insanlar bağlanmış,kopekler sokağa salınmış

Gazi
Gazi - 3 ay Önce

Ne demek sarayın soytarısı,saray sana soytarımı ol diyor.hizmet edeceksen ülkeye edeceksin.ülkenin beşındakinede saygı göstereceksin.çünku o koskoca Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı.

Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 3 ay Önce

Gücünü milletinin değerlerinden alan devlet memurları milletinin verdiği görevi laikiyle yerine getiren tüm bürokratları saygıyla selamlıyorum makamlar geçicidir baki olan adamlık.

Şevket çitiloğlu
Şevket çitiloğlu - 2 ay Önce

Kurban kestik payın yoktur
Ne haftan ne ayın yoktur
ANKARADA dayın yoktur
Hamudo kurban NİYE DOĞDUN

SIRADAKİ HABER

banner145

banner144