banner117

KAHRAMANMARAŞ’TA KASİSLER BAKIM İSTİYOR!

Kahramanmaraş’ın en işlek caddelerinden Azerbeycan Bulvarı’nda yaya geçitleri üzerine konulan hız kesici kasislerin iş görmez hale geldiği görüldü. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi nerede” diyor.

Şehir içinde trafiğin yoğun olduğu bölgelere konularak kazaların engellenmesi amacıyla belirli noktalara yerleştirilen kasisler, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçilmesine sebep oluyor. Özellikli ışıksız yaya geçitlerinde etkili olan kasisler, gerekli bakım ve onarım yapılmadığı takdirde işlevselliğini kaybediyor. Kahramanmaraş’ın en işlek bölgelerinden olan Azerbeycan Bulvarı’nda Arçelik Durağı üzerinde bulunan kasislerinde yetkililerin gerekli onarım çalışması yapmadığı gözlemlendi. Parçalanarak birbirinden ayrılan kasisler, sürücülerin hızını kesmeyerek kazalara davetiye çıkarıyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Yaya geçidi üzerinden geçen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Çarşının göbeğinde bulunan kasislerin bu halde olması çok üzücü olduğunu ifade eden vatandaşlar, herhangi bir cana zarar gelmeden gerekli çalışmanın yapılmasını talep ediyor.

HABER: ABDULSAMET İSPİR

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER