KAHRAMANMARAŞ’TA KARANTİNADAN KAÇTI BÖYLE YAKALANDI!

Kahramanmaraş’ta koronavirüs testi pozitif çıkan ve evinde karantinada bulunan İbrahim M. karantinadan kaçtı. Kaçan koronavirüs hastası polis ekiplerince Demokrasi Meydanı’nda yakalandı.

Koranvirüs testi pozitif çıkan İbrahim M. evinde karantinaya alındı. Bir süredir karantinada olan koronavirüs hastası bugün evinden çıkarak, Demokrasi Meydanı’na gitti. Burada denetim yapan polis ekipleri, İbrahim M.’yi maske takmadığı için durdurdu ve kimlik kontrolü yaptı. Yapılan kimlik sorgusunda evde karantinada olması gerektiği öğrenilen koronavirüs hastası, polis ekipleri tarafından yakalandığı yerde karantinaya alındı. Filyasyon ekibi gelene kadar diğer insanlarla temas etmemesi için etrafına emniyet şeridi çekilerek bekletilen vatandaş, filyasyon ekibinin gelmesiyle ambulansa bindirildi. Ambulansla Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) teslim edilen İbrahim M.’ye maskesiz gezmekten 900 lira ve karantinayı ihlal ettiği için de İl Hıfzıssıhha Kanunu gereğince 3 bin 150 lira idari para cezası verildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın Ay
Akın Ay - 4 hafta Önce

Maalesef vatandaşlar bilinçsiz. Bunun gibiler yüzünden memleketimiz hes uygulamasında kıpkırmızı. Allah akıl fikir versin.

Hasan
Hasan - 4 hafta Önce

Ayaklarını kırın insan hakkına giriyor belkide oraya gelene kadar kaç kişiye bulaştırdı!

SIRADAKİ HABER