Kahramanmaraş’ta capoeira ilgi görüyor

Dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak yapılan dans ve savunma sanatı capoeira sporu Kahramanmaraş’ta da yoğun ilgi görüyor.

Kahramanmaraş’ta capoeira ilgi görüyor

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen eğitim atölyelerine katılan 50’nin üzerinde capoeira öğrencisi bu sporu yaparak stres atıyor.

Merkezi Brezilya’da bulunan Uluslararası Mundo Capoeira Spor Okulunun Türkiye Temsilcisi Capoeira Derneği Başkanı Güngör Doğanay, capoeiraya gösterilen ilgiden mutlu olduklarını ifade etti. Doğanay, “İki gün boyunca gençler ve çocuklarla harika dersler yaptık. Umarım yerel yöneticiler çocuklarımızın gayretlerini görerek destekçi olurlar” dedi.

Capoeira Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Ümit Sarıkaya ise sporu sevdirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

İki yıl gibi kısa bir sürede birçok projeye imza attıklarını vurgulayan Sarıkaya, “İlimizde farklı aktiviteler yaparak gençlerimizi çocuklarımızı daha fazla spora teşvik etmek istiyoruz. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ile toplum destekli yürüttüğümüz projelerden çok olumlu dönüşler aldık. Her çocuğumuzda potansiyel var ailelerin de desteği ile bunu ortaya çıkarıp topluma kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

İHA

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER