banner117

KAHRAMANMARAŞ’TA 15 TEMMUZ UNUTULDU MU?

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçerken, Kahramanmaraş’ta 15 Temmuz ruhu unutuldu mu? Sorusu akıllara geldi.

KAHRAMANMARAŞ’TA 15 TEMMUZ UNUTULDU MU?

Devletin tüm kılcal damarlarına sinsice sızan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı devletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden 4 yıl geçti. Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve bu sinsi emellerini 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde 251 kişiyi şehit ederek gerçekleştirmek isteyen FETÖ'nün hain planı kursağında kaldı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafında demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara inen vatandaşlar, canlarını hiçe sayarak tankların üzerine çıktı, namlunun önüne durdu ve hain darbe girişimini bertaraf etti. O gece İlimiz Kahramanmaraş’ta da yüz binler sokağa dökülerek demokrasi nöbeti tuttu. Yarın o kanlı darbenin dördüncü yılı geride kalırken, 15 Temmuz ruhu maalesef Kahramanmaraş’ta diri tutulamadı.

BÖYLE BİR YAKLAŞIMIN OLMASI SON DERECE DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Kahramanmaraş’ın iki günlük gazetesinden biri olarak kamu görevimiz çerçevesinde bizim için çok özel bir gün olan “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla çıkaracağımız sayımızda şehrin birçok önde gelen firmalarını birebir ziyaret ederek 15 Temmuz sayımızdaki gazetemiz ve internet sitemizde yer almaları için görüşmeler yaptık. Ancak yaptığımız görüşmelerde Odalar başta olmak üzere bazı Belediyeler, Partiler, Sendikalar ve kentin ileri gelen İşadamları özel sayımıza katılım yapmayacaklarını belirttiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin neredeyse yeniden doğuşunu temsil eden 15 Temmuz’a Kahramanmaraş’ta böyle bir yaklaşımın olması son derece üzücü ve düşündürücü.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut
mesut - 5 ay Önce

15 Temmuz’u unutmak 251 şehidimize ve bu ruha ihanettir. Unutulmuş bir darbenin tekerrür etmesi kaçınılmaz olur. Dolayısı ile 15 Temmuz’u millet olarak unutturmamak her ferdin görevidir. Nasıl ki özel bir günümüzü bütün ihtişamı ile kutluyorsak, 15 Temmuz’un da milletçe kutlanması elzemdir. Zira ehemmiyetini yitirmiş bir değerin tarihin karanlığında kaybolması kaçınılmaz olur.

SIRADAKİ HABER