KAHRAMANMARAŞ’IN O SORUNU İLLALLAH ETTİRDİ

Türkiye’nin en büyük çarşıları arasında yer alan Tarihi Kapalı Çarşı’da, insanlar çöplerini atmak için çöp kutusu bulmakta zorluk çekiyor. Vatandaş, mevcut çöp kutularının artırılması gerektiğini söyledi.

Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde yer alan tarihi çarşı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası. Saraçhane, Bakırcılar, Semerciler, Mazmanlar, Kazzazlar ve Demirciler Çarşısı etrafında toplanmış geleneksel el sanatları alanında hizmet veren çok sayıda atölye ve dükkânla Türkiye’de geleneksel el sanatlarının en yoğun şekilde icra edildiği merkezlerden biri olan Tarihi Kapalı Çarşı’da çöp kutularının az olması esnaf ve vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yoğunluğun yüzde 40’ını oluşturan kuruyemiş ve baharatçı esnafı satış sonrası kabuklu yiyeceklerin, yeterli çöp kutusu olmamasından dolayı yerlere atıldığının bilgisini verdi.

TEMİZLİK GÖREVLİLERİ İÇİN DE BİZLER İÇİN DE ZOR OLUYOR”

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Kapalı Çarşı esnafı Alcan Gözler, çöp kutularının artırılmasıyla ilgili şunları söyledi: “Çarşımız baharat ve kuruyemiş ağırlıklı iş yerleri üzerine. Yere atılan kabuklu yiyecek vesaire pislikler çarşının taşları aralarında boşluk olduğundan arasına doluşuyor. O pisliği oradan çıkarmak temizlik görevlileri içinde çok zor oluyor, bizler için de zor oluyor. Kimseyede yere atma diyemiyorsun. Çarşımızın en büyük eksiği çöp kutularının az olması. İlgililerden böyle bir özel mekanın daha temiz kalması için çöp kutularının artırmalarını talep ediyoruz.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER