‘KAHRAMANMARAŞ’I BİR DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ’

Mazbatasını alarak yeni dönemin başlangıcını yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Allah ömür verirse İnşallah bir beş sene daha beraber Onikişubat’ımız için, Kahramanmaraş’ımız için çalışacağız. Tanınma noktasında, turizm noktasında, uluslararası alanda ürettiğimiz EXPO 2023 projemizle Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti yapacağız. Buna kararlıyız” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi’nde oyların büyük çoğunluğunu alarak bir kez daha Onikişubat Belediye Başkanlığı’na seçilen Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile birlikte mazbatasını alan Hanefi Mahçiçek, ardından Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen devir teslim törenine katıldı. Başkan Mahçiçek devir teslim töreninin ardından ise Onikişubat Belediyesi’ne geçti. Başkan Mahçiçek’e mazbatasını alması sebebiyle Onikişubat Belediyesi çalışanları sürpriz yaparak, Belediye Hizmet Binası’nın önünde karşıladı. Gül ve çiçeklerle karşılanan Başkan Mahçiçek, burada personellerinin tebriklerini kabul etti. Ailesinin de eşlik ettiği Başkan Mahçiçek, 2014 yılında olduğu gibi geleneği bozmayarak Belediye Hizmet Binası’nın önünden personellerine seslendi. Beş yıllık görev süresinde çalışmalarından dolayı personellerine teşekkür eden Başkan Mahçiçek, yeni dönemde yeni projelerle Kahramanmaraş’ı ve Onikişubat’ı dünya kenti yapacaklarını söyledi.

“BAŞARI HEPİMİZİN BAŞARISIDIR”

Beş yıllık çalışmalar neticesinde Onikişubat Belediyesi’nin kamuoyu önündeki algısının son derece iyi olduğunu kaydeden Başkan Mahçiçek, “2014 yılında mazbatamızı aldıktan sonra yine burada birlikte olmuştuk. Beş yıl çok çabuk geçti, kısa bir an içerisinde geldi gitti. Ama Onikişubat Belediyesi olarak, çalışanlarımız olarak, teşkilatlarımızla beraber bu beş senelik dönemde mübalağa değil 90 senede yapılmayanları biz 5 seneye sığdırdık. Onikişubat Belediyesi’nin kamuoyu önündeki algısı son derece iyi duruma geldi. Bu algının oluşmasında bu hizmetlerin yapılmasında sadece Hanefi Mahçiçek’in başarısı değil, bütün çalışma arkadaşlarımızın başarısı vardır. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMANMARAŞ’I BİR DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ”

Bir beş yıl daha Onikişubat ve Kahramanmaraş için çalışacaklarını dile getiren Başkan Mahçiçek, “Allah ömür verirse İnşallah bir beş sene daha beraber Onikişubat’ımız için, Kahramanmaraş’ımız için çalışacağız. Büyükşehir Belediyemizle beraber Kahramanmaraş’ımızı yaşanabilir kentler sıralamasında ön sıralara taşıyacağız. Tanınma noktasında, turizm noktasında, uluslararası alanda ürettiğimiz EXPO 2023 projemizle Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti yapacağız. Buna kararlıyız. Bazen kelimeler insanın boğazında düğümlenir, bütün çalışma arkadaşlarımıza, teşkilattaki bütün arkadaşlarımıza, ailelerinizle beraber sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum, teşekkür ediyorum. Allah sizleri ve bizleri mahcup etmesin diye duada ve temenni de bulunuyorum” dedi.

“ONİKİŞUBAT’IMIZ İÇİN GÜZEL PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Ardından AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve diğer ilgililerle makamına geçen Başkan Mahçiçek, burada yaptığı kısa konuşmada ise, “Tahmin ediyorum 3-4 ay içerisinde yeni belediye hizmet binamıza taşınacağız ama çalışma şartlarının kötü olduğu bu dar alanda mesai arkadaşlarımızla beraber iyi çalışmalar yaptık. İnşallah Kahramanmaraş’ımız için, Onikişubat’ımız için güzel projeler üreteceğiz. Bu hizmetlerin üretilmesinde gerçekten de siyaset çok zor bir iştir. Teşkilatımız, il başkanımız, ilçe başkanımız, mesai arkadaşlarımız, belediye meclis üyelerimiz gecesini gündüzüne katarak çalıştılar, gayret ettiler. Bu kadar güzel işler sadece bir ya da beş kişinin yapacağı işler değildi. Bu bir takım işiydi, ekip işiydi. Bu ekibin içinde teşkilatımız vardı, çalışma arkadaşlarımız vardı, belediye meclis üyesi arkadaşlarımız vardı. Ben hepsine gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde arkadaşlarımızla aynı zamanda basın mensubu arkadaşlarımızla beraber önemli işler yapacağız. Seçimde de iyi bir netice aldık, 2014’de yüzde 64 oy almıştık, şimdi de yüzde 67,5 civarında bir oyumuz var. Dolayısıyla sermayeden yememişiz Allah’a şükürler olsun, üstüne koymuşuz” şeklinde konuştu.

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Emre Akkış)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103