banner117

KAHRAMANMARAŞ'TA KORONAVİRÜS ALARMI

Hayat Eve Sığar uygulamasından alınan verilere göre, 2 aylık süre ile Kahramanmaraş il genelinde korona virüs yoğunluk haritasında ki değişim alarm seviyede.

KAHRAMANMARAŞ'TA KORONAVİRÜS ALARMI

Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da düzenlenen basın toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş’taki vaka artışa dikkat çekerek, bu artışın Türkiye için bir risk taşıdığına vurgu yapmıştı. Bu açıklama Kahramanmaraş’ta büyük yankı uyandırmış, vatandaşların birçoğu virüse karşı tedbirini daha da sıklaştırmaya başlamıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Hayat Eve Sığar uygulamasının gösterdiği koronavirüs yoğunluk haritasıdaki renk değişimi de Bakan Koca’nın açıklamasını onaylayacak cinsten. İki ay önce yoğunluk haritasından Kahramanmaraş’taki vaka artışını haber yapmak için aldığımız ekran görüntüsünü güncel haritayla karşılaştırdığımızda vaka artışını somut olarak gözlemleniyor.

SON 1 AYDA YÜZDE 25 ARTIŞ

Ayrıca Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş'ta son 1 ayda vaka sayılarında yüzde 25 artış olduğunu açıklamıştı. Son zamanlarda Bakan Koca yaptığı açıklamalarda Kahramanmaraş’ı özellikle vurgulaması durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

(Haber: Abdulsamet İspir)

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER