banner117

Kahramanmaraş'ta insanlık daha ölmemiş

Kahramanmaraş'ta altın bozdurduğu kuyumcunun kendisine yanlışlıkla 10 bin 800 lira fazla para verdiğini fark eden Murat Eme Doğan, aldığı parayı kuyumcuya iade ederek insanlık ölmemiş dedirtti.

Yaklaşık 80 bin lira civarında borçlarını kapatmak için bir yakınından borç altın alan fabrika çalışanı Murat Emre Doğan,  aldığı altınları dün öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı'ndaki kuyumcuda bozdurduktan sonra borçlarını ödedi ancak parası bitmedi. İlk önce birkaç yere eksik ödeme yaptığını düşünen Doğan, yaptığı ödemeleri bozdurduğu altının fiyatı ile karşılaştırınca kuyumcunun kendisine 10 bin 800 lira fazla verdiğini tespit etti. Murat Emre Doğan, bugün sabah saatlerinde kuyumcuya gelerek dün bozdurduğu altın karşılığında kendisine 10 bin 800 lira fazladan ödeme yapıldığını belirtip iade etmek istediğini söyledi. Güvenlik kamerası görüntüleri incelenince Sedat Zabun'un parayı sayarken başka bir müşterinin sorusuna cevap verdiği sırada hata yaptığı ortaya çıktı.

“EMANETİ GETİRİP TESLİM ETTİK”

Kuyumcuya geldiğinde acelesi olduğunu bu nedenle de aldığı parayı saymayarak cebine koyduğunu  ifade eden Murat Eme Doğan, "Bir arkadaşımdan emanet aldığım altını bozdurdum. Güvendiğim yer olduğu için parayı sayma gereği bile duymadım. Ödemelerim vardı, onları ödedim. Akşam üzeri işe gittiğimde orada hesabı yapınca 10 bin 800 lira gibi yüklü miktarda fazla bir paranın olduğunu fark ettim. Arkadaşlar sıkıntıya girmesin diye de aksamdan haber gönderip parayı sabah iade edeceğimizi söyledik. Şimdi de emaneti getirip teslim ettik. 'Haram günahtır' deyip parayı geri verdim. 80 bin lira bir borcum var ve emanet aldığımız altınla da bunun içinde aciliyeti olan ufak tefek borçları kapattık" dedi.

"ARKADAŞIMIZ HELAL SÜT EMMİŞ"

Kuyumcu çalışanı Serdar Zabun ise şunları söyledi: ilk önce böyle bir hata yapacağına inanamadığını, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince fark ettim. Yoğunluktan dolayı dalgınlıkla vermişim. Hayatımda ilk defa böyle bir şey oldu. Arkadaşımız helal süt emmiş. Allah razı olsun parayı getirdi, para cebimizde kaldı."

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner205