KAHRAMANMARAŞ'TA FIRTINA BÜYÜK ZARAR VERDİ

Kahramanmaraş'ta şiddetli rüzgar nedeniyle bir inşaatın çatısı yerinden çıkarak yan tarafında bulunan evin ahır kısmına düştü. Olay sonrası 10 küçükbaş hayvan telef olurken, yine şiddetli rüzgar sebebi ile Adalet Sarayı'nın otoparkında uçan çatı bir otomobile zarar verdi.

Kent genelinde dün gece saatlerinde başlayan rüzgar etkisini giderek artırırken hayatı ise olumsuz etkiliyor. Fırtına nedeni ile birçok binanın çatısı yerinden çıkarken yollara savruldu. Gece saatlerinde Onikişubat İlçesi Saçaklızade Mahallesi 69. sokakta şiddetli rüzgar nedeni ile inşaat halinde ki bir apartmanın çatı kısmı yerinden çıkarak Alaaddin Çam'a ait evin ahır kısmına düştü, İhbar üzerine olay yerine AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay da ahırda bulunan 10'a yakın hayvan telef oldu.

MAĞDUR DURUMDAYIZ

Hayvanları telef olan ev sahibi Alaaddin Çam, "Gece karşı binanın üstündeki çatı uçtu. Uçup gelen çatı küçükbaş hayvanların üzerine düşerek hayvanları telef etti. Şuan mağdur durumdayız" dedi.

ADLİYE SARAYI'NIN ÇATISI DA UÇTU

 Bir başka olayda ise Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Kahramanmaraş Adalet Sarayı'nın otopark kısmında yine çatının yerinden çıkması sonucu infaz koruma memuru Hayri Kara'ya ait otomobil zarar gördü. Zarar gören otomobil kullanılmaz hale geldi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER