KAHRAMANMARAŞ'TA ELİ AYAĞI DÜZGÜN, SEVGİLİSİ OLMAYAN ÇIRAK ARANIYOR

Kahramanmaraş'ın en işlek mevkilerinden biri olan Azerbaycan Bulvarı'nda esnaflık yapan Bilal Köse, anlaşamadığı sebebiyle iş yerinden ayrılan çırağın yerine yeni çırak almak için işletmenin camına astığı ilanla görenlerin yüzünde tebessüm oluşmasını sağladı.

KAHRAMANMARAŞ'TA ELİ AYAĞI DÜZGÜN, SEVGİLİSİ OLMAYAN ÇIRAK ARANIYOR

Uzunca bir süredir Azerbaycan Bulvarı'nda Akdeniz Hırdavat'ı işleten Bilal Köse, kısa bir süre önce hal ve hareketlerinden rahatsız olduğu için çırağı ile yollarını ayırdı. Çırağın devamlı telefonla uğraştığını belirten Köse, "Hiç telefon elinden düşmüyor. Ben işi öğrensin kendini geliştirsin istedikçe o başka konularda uzman oluyor" dedi. Çırağı ile yollarını ayırmasının ardından yeni çırak atayışına giren Bilal Köse, işletmenin camına çırak aranıyor ilanı astı. Köse'nin astığı ilanda şu ifadeler yer aldı, "14-15 yaşlarında, eli ayağı düzgün, sevgilisi olmayan, telefonu olmayan çırak aranıyor."

"EĞER VARSA İSTİYORUM"

Bilal Köse bu konu hakkında, "Uzunca bir süredir çıraklığımı yapıyordu. Aslında kişiliğinden ve saygısından memnundum ama kızlarla arası çok iyiydi. Çok iyiydi demek de bazen eksik kalıyor aynı anda 3 kızla konuştuğu ve buluştuğu oluyordu. Dükkanın bereketi kaçmak üzereydi. Telefon bir eşyası değil de sanki bir organı gibiydi. Telefonsuz yaşamak şurada kalsın nefes dahi alamayacak gibi duruyordu. Telefonun başına bir şey geldiğinde tüm yaşamsal fonksiyonları gidiyor aynı zaman da asabi ve çirkin bir insana dönüşüyordu. Ben hep kendisini geliştirsin isterken o çok farklı alanlarda kendini geliştiriyor" ifadelerini kullandı.

Haber: Alihan Kürşat

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
bay usta
bay usta - 1 ay Önce

bu esnaf on numara ya harika bir insan

Savaş
Savaş - 1 ay Önce

On numara ya ne güldüm esnafda harbi esnaf ama güler yüzlü bu adam

SIRADAKİ HABER

banner145

banner159