banner117

“KAHRAMANMARAŞ MİLLİ EKONOMİYE DAHA FAZLA KATKIDA BULUNMAK İSTİYOR”

12 Şubat Destanını yazan Kahramanmaraşlının, bugün Milli Ekonomiye daha fazla katkıda bulunmak istediğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyaç olduğunu ve kentin su kaynaklarından daha fazla yararlanması için sulama kanallarının biran önce bitmesini ulaşım sorunlarının da çözülmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kahramanmaraş halkının 100 yıl önce verdiği şanlı kahramanlık destanını anlattı. Aycan, Kahramanmaraş’ın ekonomiye önemli katkıda bulunduğunu ve daha çok büyümek, ekonomiye daha çok katkıda bulunmak istediğini ifade etti. Kahramanmaraş halkının bağımsızlığı ve İstikbali için verdiği şanlı mücadelenin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütün Kahramanmaraş halkına verilen İstiklal madalyasını ve kahramanlık ünvanına değinen Sefer Aycan, “ Maraşlı çete olup 22 gün süren mücadelenin ardından Fransız askerini şehirden kovdu. Maraşlının bu hareketi, daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendi kendini kurtaran şehir olarak ve kurtuluşuna tüm Maraşlının katılması nedeniyle tek şehir olarak İstiklal madalyasıyla ödüllendirilmiştir. Tüm Maraş şehir olarak bu mücadeleye katıldığı için fert fert ayrılmamış, tüm şehre kırmızı şeritli İstiklal madalyası verilmiştir. Yine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıyla ‘kahraman’ unvanı alarak, gerçekten kahramanlığı ispatlamış kahramanlığın sözde kalmadığı bir destan yazmıştır” dedi.

TERÖRLE MÜCADELEDE EN ÇOK ŞEHİT VEREN İLLERDEN BİRİ”

Kahramanmaraş’ın terör ile mücadelesine ve doğal zenginliklerine dikkat çeken Aycan, “Bugün Mustafa Kemal başta olmaz üzere tüm şehitlerimizi gazilerimizi rahmetle anıyorum. Maraş milliyetçi bir şehirdir. Daima bayrağına, vatanına sadık olmuştur. Bugünde terörle mücadelede en çok şehit veren illerden biridir. Terörle de mücadelede de şehit olan kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kahramanmaraş aslında doğal zenginlikleri olan ve fazlasıyla ekonomiye katkıda bulunan bir ildir ama daha çok büyümek daha çok ekonomiye katkıda bulunmak istemektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER