KAHRAMANMARAŞ İL DİSİPLİN KURULU TARTIŞILACAK BİR KARARA İMZA ATTI!

Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Ligi takımlarından Türkoğlu Belediyespor ile Anadolu Gençlikspor arasında oynanan maçın bitiminde çıkan saha olayları sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Disiplin Kurulu çok tartışılacak bir karara imza attı.

KAHRAMANMARAŞ İL DİSİPLİN KURULU TARTIŞILACAK BİR KARARA İMZA ATTI!

10 Şubat 2019 Pazar günü Kahramanmaraş 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nin 14. Hafta karşılaşmasında B grubunda liderliği yakından ilgilendiren maçta Türkoğlu Belediyespor ile Anadolu Gençlikspor takımları Türkoğlu İlçe Stadyumunda karşılaşmış, maç ise 1-1 beraberlikle sonuçlanmıştı. Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte saha bir anda karışırken, Türkoğlu Belediyesporlu futbolcular Anadolu Gençlikspor antrenörü Keramettin Güler’e tekme tokat saldırmış, taraftarlarında saha içine girmesiyle olay daha da büyümüş ve çıkan olayı polis ekipleri güçlükle kontrol altına alabilmişti.

2 MAÇ SAHA KAPANDI, KAPATMA DAHA SONRA UYGULANACAK

Yaşanan saha olayları sonrası TFF Kahramanmaraş İl Futbol Disiplin Kurulu Üyeleri Av. İsmail Kahveci Başkanlığında Mehmet Bağrıaçık Toplantı Salonunda toplandı. Kurul, Türkoğlu Belediyespor-Anadolu Gençlikspor 1.Küme Büyükler Ligi müsabakası sonrasında çıkan, kavgaya karışan ve fili saldırıda bulunarak misafir takım Antrenörünü darp ettiği saha gözlemcisi ve sosyal medyada yayınlanan CD görüntülerinden anlaşılmış ve bu konu ile ilgili olarak savunma veren Türkoğlu Belediyespor Kulübü Faruk Kızıloğlu’nun suçu sabit görülmekle Dis.Tal. 44.1-b madde gereği 120 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına; cezanın tedbir tarihinden başlatılmasına; Aynı müsabaka sonrasında kavga eden ve fiili saldırıda bulunarak olayların çıkmasına sebebiyet veren Türkoğlu Belediyespor Kulübü’nün futbolcusu 9 forma numaralı Mehmet Güneş’in  Dis.Tal. 44/1-a maddesi gereği 10 maç, müsabakalardan men cezası ile cezalandırılmasına, cezanın tedbir tarihinden başlatılmasına; Yine aynı takım oyuncularından Mücahit Yakar, Yakup Kabaağaç‘a Dis. Tal. 44/1-a maddesi gereği 4’er maç, Yusuf Akpolat ve Hidayet Elmay’a Dis.Tal. 44/1-a maddesi gereği 2’şer maç, müsabakalardan men cezası ile cezalandırılmasına, cezanın tedbir tarihinden başlatılmasına; Ali Rıza ŞARLAK‘ın ilk resmi müsabakada oynamamasına; Müsabaka gözlemci raporu ve cd görüntülerinin incelenmesi sonucunda yeterli sayıda güvenlik güçlerinin bulunmasına rağmen olaylar karşısında önleyici tedbirlerin tam olarak alınmadığı ve görevlilerin pasif davrandığı gözlenmiş olmakla Türkoğlu Belediyespor Kulübü müsabakalarının Türkoğlu İlçe Stadının 2 maç kapatılmasına; kapatma kararının İl Futbol Tertip Komitesince programa alınmayan müsabakalarda uygulanmasına karar verdi. İki maç saha kapatma cezasının daha sonra uygulanması bazı Kulüp yöneticileri tarafından tepkiye neden olurken, böylelikle Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Disiplin Kurulu Türk Futbol tarihinde görülmemiş bir karara imza atmış oldu.

hABER:TUĞÇE KAYAR 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103