banner117

KAHRAMANMARAŞ BAYRAMLAŞTI!

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve her yıl düzenlenmesiyle geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramı'nda da gerçekleştirildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bayramlaşma töreni kent halkıyla protokolü bir araya getirdi.

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni bu yıl da Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca gerçekleştirildi. Valilik önünden başlayarak ve Özel İdare önüne kadar çadırlar kurularak gerek siyasi partilere gerek se de sivil toplum kuruluşlarına ayrı ayrı bayramlaşma alanları tertip edildi. Bayramlaşma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Habibe Öçal, Mehmet Cihat Sezal, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eski milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, diğer protokol mensupları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“ORTAK CANLI YAYIN YAPILACAK”

Katılımın yoğun olduğu programda açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bayramların birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni etti. CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti Adayı Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayın yapacağını dile getiren Ünal, gündeme yönelik şu açıklamalarda bulundu; “CHP ile bir temasımız oldu. Sayın Engin ALTAY'LA bir görüşmemiz oldu. Sayın Engin Altay, CHP Genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayından sonra Sayın CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşme sağladığını ve dolayısıyla bayramdan hemen sonra temas gerçekleştirebileceğimizi ifade ettik. İnşallah ortak canlı yayın için bayramdan hemen sonra bir temas gerçekleştireceğiz. Bir televizyon programında kullanılan bu ifadeler, kahraman ordumuza karşı, askerlerimize karşı kullanılan bu ifadeler hiçbir şekilde arkadaşlar kabul edilemez. Üstelik Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirmiş kahraman ordumuza, şu anda Pençe Harekatı'nı gerçekleştiren askerlerimize, generallerimize dönük kullanılan bu ifadeleri hiçbir şekilde kabul dilemez olduğu hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, hem parti sözcümüz tarafından hem de Savunma Bakanlığımız tarafından en sert şekilde kınanmıştır ve bu konuda da gerekli hukuki sürecin başlayacağı duyurulmuştur.”

(Haber: Emre Akkış-Ahmet Güneçıkan-Tuğçe Kayar)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER