banner117

“KADINLARIN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BERABER OLALIM”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Dilek Erdoğanyılmaz, “Milli Ekonomi Modelinin uygulanacağı bir ekonomi anlayışı her ülkenin ve özellikle Türk kadınlarının ihtiyacıdır. Kadınların ekonomik bağımsızlığı için birlikte olalım, beraber olalım” dedi.

“KADINLARIN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BERABER OLALIM”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla seçim ofisinde etkinlik düzenledi. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Dilek Erdoğanyılmaz ve parti mensuplarının katıldığı etkinlikte kadınların ekonomiye katılımının daha çok yoğunlaşması gerektiğini altı çizildi. Etkinlikte konuşan Erdoğanyılmaz, “Dünya 8 Mart Kadınlar Gününüzü en içten dileklerim ile kutluyorum. Bugün biz varız demenin günü ve gücü. Sen kadın de; Ben nefes diyeyim. Sen kadın de; Ben ses diyeyim. Sen kadın de; Ben hayat diyeyim. Sen kadın de; Ben anne diyeyim. Sen kadın de; Ben emek diyeyim. Sen kadın de; Ben cesaret diyeyim. Sen kadın de; Ben zerafet diyeyim. Sen kadın de; Ben yaşam umut diyeyim. Sen kadın de; Ben kocaman yürek diyeyim. Sen kadın de; ben eğileyim” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİMİZ KAYNAKLARIMIZ İLE HAZIRDIR”
Erdoğanyılmaz, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Öncelikle Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Kadın Hakları adlı kitabında kadına ne kadar önem verdiğini belirtmek isterim. Genel Başkanımız 1500 lira ev hanımı maaşı 1000 lira vatandaşlık maaşı vererek kadınları istihdama tüketerek dâhil edecek. İşte kadınlarımızın asıl beklediği de budur. Sosyal devlet projelerimiz içinde yer alan, evin diğer bireylerinin de alacağı maaşlar ile toplumda cinnetlerin ve boşanmaların en önemli nedeni olan ekonomik problemleri devlet eli ile halledeceğiz. Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında bunu gerçekleştirebilmemiz için projelerimiz kaynaklarımız ile hazırdır. Ekonomik olarak esaret altında bulunan kadının hak ve hürriyetlerinden bahsetmek, kapitalist dünyada insanları kandırmaktan başka bir şey değildir. Bu sebeple Milli Ekonomi Modelinin uygulanacağı bir ekonomi anlayışı her ülkenin ve özellikle Türk kadınlarının ihtiyacıdır.”

Haber: Sefa Deveboynu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mine çokbekler
Mine çokbekler - 5 ay Önce

Kahraman maraşlı olmaktan gurur duymak güzel bir şeymiş Dilek Erdoğanyılmaz hanımefendi sayesinde bir kez daha yaşattınız teşekkür ederiz emeğinize yüreğinize sağlık

Sezai Çevirici
Sezai Çevirici - 4 ay Önce

Dilek hanımı takdir ediyoruz Maraş kadını Dilek başkanla birlikte hak ettiği değeri elbet görecektir

SIRADAKİ HABER

banner103