“İTTİFAKLA BİRLİKTE OYUMUZU YÜZDE 85’E ÇIKARACAĞIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “2019’a giderken Kahramanmaraş’tan artık yüzde 80’in üzerinde bir oy bekliyoruz. İttifakla birlikte İnşallah yüzde 85’e çok rahat çıkacağımızı ben ümit ediyorum ve bu anlamda Kahramanmaraş bu defa bütün birincilikleri toplayacaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere memleketi Kahramanmaraş’a geldi. Havayoluyla Gaziantep’e inen ve ardından karayoluyla Kahramanmaraş’a giriş yapan Ünal, ilk olarak AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada bir süre partililerle görüşen Ünal, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’nde başkan seçilen Ömer Oruç Bilal Debgici’ye ‘Hayırlı olsun’ dedi. Daha sonra Ünal, partililerle istişare etmek üzere toplantı salonuna geçti. Burada Ünal’a AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ilçe belediye başkanları ile teşkilat mensupları eşlik etti. Düzenlenen istişare toplantısında konuşan Ünal, AK Parti’nin bir dava partisi olduğuna vurgu yaptı. AK Parti’nin siyasi geleneğinde istişarenin çok önemli bir rolünün olduğunu belirten Ünal, AK Parti’de siyasetin makam ve statü için değil, görev ve sorumluluk için yapıldığını söyledi. İttifakla birlikte Kahramanmaraş’ın oy oranının yüzde 85’e çıkacağından ümitli olduğunu ifade eden Ünal, “Kahramanmaraş bu defa bütün birincilikleri İnşallah toplayacaktır” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN ASLOLAN AK PARTİLİ OLMAKTIR”
Ünal, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “AK Parti, partilerden bir parti değildir. AK Parti bir millet hareketidir ve biz siyasetimizi yaparken 3 şeye bakıyoruz; lider, teşkilat, millet. Lider, teşkilat ve millet ilişkisi bizim dinamizmimizi bizim bu millet için koyduğumuz hedeflerin uyumu ve entegrasyonunu belirlemesi açısından çok önemli. AK Parti’nin siyasi geleneğini istişare ile yapan kararlarını istişare ile alan bir gelenektir. Dolayısıyla biz Türk siyasetinde de istişare geleneğini yaşatan istişare geleneği ile birlikte hareket eden siyasetin hem ilgili kurullar nezdinde hem de bunların devamı niteliğindeki ana kademe gençlik kolları, kadın kolları nezdinde kıymetinin çok büyük olduğunu biliyoruz. Bizim için aslolan AK Partili olmaktır. Zaman zaman her birimizin gerek görüldüğünde yaşadığı görev değişikliklerini biz her şeyden önce feragat olarak değerlendiririz. Çünkü biz bunu söylediğimiz zaman bu iklimi anlamayan bu iklime dair fikri olmayanlar bunu başka ezberlerle anlamaya ve değerlendirmeye çalışıyorlar. Biz her zaman AK Partili olmak bir parçası olmaktır. AK Partili olmak bu davanın neferi olmaktır.”

“BİZDE MAKAM VE STATÜ YOK, BİZDE GÖREV VE SORUMLULUK VARDIR”
Bizde makam ve statü yok, bizde görev ve sorumluluk vardır” diyen Ünal, “Dolayısıyla biz kendimizi makamlarla statülerle değil, görevlerimizle ve sorumluluklarımızla tanımlarız. Görev ve sorumluluklarımız değiştiğinde bizim bir nefer olduğumuz gerçeği değişmez. Siyasete makam ve statü olarak bakanlar için bu değişebilir. Ama bunu bir görev ve sorumluluk olarak gören bunu bir ahlak olarak ta içselleştirmiş olanlar için bu değişmez. O yüzden bizim yaklaşık 2,5 yıl il başkanlığımızı yapan Ahmet Özdemir kardeşim için de bu böyledir. Yani Ahmet Özdemir kardeşim bunu görev ve sorumluluk olarak görüyordu ve bir nefer olarak görevini yine Dulkadiroğlu İlçe Başkanımız Ömer Oruç Bilal Debgici’ye devretti. Ömer kardeşim içinde yine aynı şeyler geçerli” dedi.

“ARTIK İTTİFAKLA BİRLİKTE YÜZDE 85’İN ÜSTÜNDE OY BEKLİYORUM”
AK Parti teşkilatlarının zarar görmesine hiçbir zaman izin vermeyeceklerini belirten Ünal, 2019 seçimlerinde ittifakla birlikte Kahramanmaraş’tan yüzde 85’in üstünde oy beklediğini söyledi. Ünal, “Bizim burada şuculuk, buculuk yapmak gibi bir lüksümüz yok. Her bir arkadaşımız çok kıymetli, her bir arkadaşımız çok değerli. O gün Cumhurbaşkanımız gece geç saatlerde Ömer başkanımı aradı, bakın gece saat 1’de aradı. “Ne yaptınız?” dedi. Yani burada ne olduğunu, ne yapıldığını arıyor ve soruyor. Söylediği şey ise birliğinizi, beraberliğinizi muhafaza edin. Şöyle oldu böyle oldu, şu şunu yapmasaydı iyiydi, bu bunu yapmasaydı iyiydi. Bunlar arkadaşlar teşkilat düzeyinde değil, kişisel düzeyde değerlendirilecek hususlardır. Kişilerin hataları, yanlışları, yapmamaları gereken yâda söylememeleri gereken hususlar olabilir. Ama kişisel meseleler üzerinden biz teşkilatlarımızın zarar görmesine müsaade etmeyiz. Nihayetinde böyle oldu, ne yapacağız? Biz kararlılıkla yolumuza yürüyeceğiz ama yürürken de biz birbirimize sahip çıkarak kardeşliğimizi, uhuvvetimizi, muhabbetimizi koruyarak bu davaya emeği geçmiş taş üstüne taş koymuş her bir arkadaşımızı da başımızın tacı olarak görüp yola devam edeceğiz. Ben İnşallah 2019’a giderken Kahramanmaraş’tan artık yüzde 80’in üzerinde bir oy bekliyoruz, bunu İnşallah gerçekleştireceğiz. İttifakla birlikte İnşallah yüzde 85’e çok rahat çıkacağımızı ben ümit ediyorum ve bu anlamda Kahramanmaraş bu defa bütün birincilikleri İnşallah toplayacaktır. Her biriniz bu davanın bir neferisiniz. Biz bugünü inşa etmekten sorumluyuz. Yarın Allah’a aittir. Yarın burada oturan arkadaşlarımızın içerisinden kimin, hangi sorumlulukları, hangi görevleri alacağını bilmiyoruz. Bunları takdir edecek, bunları belirleyecek olan da bizler değiliz. Ne oldum deme ne olacağım de, ne olacağımız Allah’a bağlıdır. Biz bugün bugünü Allah’ın izniyle sağlam tutmakla sorumluyuz” ifadelerini kullandı.

Ünal, partideki toplantının ardından Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Gençlerin Medeniyet Tahayyülü' söyleşisine katılmak üzere Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ne geçti. 

Haber: Emre AKKIŞ/Ahmet GÜNEÇIKAN

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 12:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
MAHMUD
MAHMUD - 1 yıl Önce

Doğru söylersin hiç bir hizmez gelmeden %85 verir bekle

kahraman
kahraman - 13 ay Önce

nerede otoyol,nerede hızlı tren,nerede şehir hastanesi,nerede yeni stad,nerede büyük kapalıspor salonu,nerede uçak seferlerinin arttığı iyi bir havaalanı biz bunları öldükten sonramı göreceğiz

SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103