banner197

İŞTE ‘VATANSEVER’ TÜRK KADINI!

Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’nde ikamet eden Fatma Yılmaz ve akrabaları, Afrin’deki terörist unsurlara balyoz gibi inen kahraman Mehmetçiklerin yanında olduklarını göstermek amacıyla yaptıkları bazlamadan elde edilen geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak.

İŞTE ‘VATANSEVER’ TÜRK KADINI!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin kentinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla6 kişilik akraba çevresiyle birlikte yaptığı bazlamalardan elde edilecek geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak olan 50 yaşındaki Fatma Yılmaz, Türk kadının vatana olan sevgisini gösteriyor. Evlerinin önünde 3 gün boyunca yaptıkları bazlamalardan elde edecekleri geliri Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere destek olmak amacıyla Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacaklarını belirten Yıldız, 5 saat içerisinde 500 adet bazlama sattıklarını söyledi. Yılmaz, kampanyanın Cuma gününe kadar devam edeceğini belirtti.

“ASKERLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Vatandaşların kampanyaya büyük destek verdiğini dile getiren Yılmaz, “Askerlerimiz için bugün başladık. Tek başıma karar aldım. Akrabalarım ve komşularım ise bana yardım ediyor. Burada 6 kişiyiz ve 500 TL’yi geçti topladığımız paramız. Vatandaşlar duydukça geliyor. 3 gün devam edecek Cuma gününe kadar. Sokaktan geçen vatandaşlar ise bu duruma çok memnun oldular. Oradaki askerlerimizle gurur duyuyoruz. Onlar bizim için canlarını veriyor, bizler ise vatanımızı koruyan askerlerimizi için yardım etmeye çalışıyoruz. Yemek de yapıp göndermeyi çok istiyorum. Fakat imkânlar bu kadar olduğu için ancak bu şekilde yardım yapabiliyoruz. Mehmetçiklere yardım yapmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onlara sağlık, sıhhat diliyorum. Şehitlerimizin ise anne ve babalarına sabır diliyorum” şeklinde konuştu.

(Haber: Hakan Aydın)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174