banner117

İş dünyası birlik ve beraberlik dedi

AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, İş Adamı Şahin Balcıoğlu, Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, KMTSO’da gerçekleşen seçimlerin birlik ve beraberlik şeklinde gitmesinin Kahramanmaraş’ın yararına olduğunu söylediler.

İş dünyası birlik ve beraberlik dedi

İş dünyasının en güçlü temsilcisi olan ve 1926 yılında kurulan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasıseçim heyecanı sardı. Bugün sabah 08:00’da başlayan oy verme işlemi 17:00’a kadar sürecek. 7 bin üye ilk önce 29 meslek komitesini seçecek. Komite seçimi sonrası, meclis üyeleri belirlenecek. Meclis üyeleri ise başkan dahil 11 kişilik yönetim kurulu üyesini seçecek. Oy verme işlemi bittikten sonra Nisan ayının ilk Cuma ve Salı günü Meclis üyelerine Yönetim Kurulu üyeleri tanıtılacak.

Oy kullanan AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, İş Adamı Şahin Balcıoğlu ve Meclis Başkanı Hanifi Öksüz gazetecilere açıklamada bulundular.

BERABERLİK ÖNEMLİ

AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, beraberliğin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasını seçimleri var. 29’uncu komitede oyumuzu kullandık. Kahramanmaraş kazanıyor. Bu her zaman böyle oldu her zaman da böyle olacak. Şehrimizin önde gelen iş adamları ve iş dünyası değerli temsilcileri her meslek komitesinden esnaflarımız bugün burada. Kahramanmaraş’ın birlik ve berberliği her alanda olduğu gibi ticaret alanında böyle. Beraberce bir seçim atmosferi var. Ortam iyi, değerli başkanlarımız burada. Bir emek veriliyor. Memleket için bir emek veriliyor. Önceki gün Çevre ve Şehircilik çalıştayı yapıldı. Bugün Ticaret ve Sanayi Odası seçimi var. Önümüzdeki hafta kültür ve turizm çalıştayı var. Herkes Kahramanmaraş için bir şey yapmanın telaşında. Odamız bugüne geldiği gibi bundan sonra da yeni bir Yönetim, belki değişiklikler olabilir meclis üyelerinde, amaç aynı. Kahramanmaraş’ı iyi taşıyabilmek. Kahramanmaraş’ın Türkiye’de öncülüğü bazı sektörlerde devam ediyor. Türkiye’de de gerek tekstil olsun, gerek kuyumculuk ve inşaata da belli bir yerde. Kahramanmaraş Türkiye’de de öncü ve marka şehir olacak. Amacımız bu. Ortamı sağlayan herkeslere teşekkür ederim. Birlikten kuvvet doğar, el ele şehrimizi ve odamızı daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum. Mutabakat güzel bir şey inşallah daha iyi olur. Her iki başkanımızda şehrimizin belirli insanları. Meclis üyelerimizde öyle. Birlikten kuvvet doğar”

GÜZEL BİR NETİCE OLDU

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası(KMTSO) Başkanı Serdar Zabun’da beraberliğe vurgu yaparak: “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi 29’uncu grupta olan oy hakkımızı kullandık. Kahramanmaraş için tekrar hayırlı olsun. Güzel bir netice ile birlikte temsil noktasında arkadaşlarımızın hakkı da yeri bulunacaktır. Kent için herkes gibi bizde el ele çalışıyoruz. Önceki seçimlerdeki katılımlara bakacak olursak, bu seçimdeki katlımı yoğun olarak görüyorum. İnşallah sonuçlarını akşam 5 gibi alacağız. Benim de kanattım yüksek olacağı yönünde. Daha önce yüzde 20’ler civarında olmuştu” dedi.

BİRLİK VEBERABERLİK ÇOK ÖNEMLİ

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanifi Öksüz: “Ticaret ve Sanayi Odası iş dünyasını temsil eden en büyük kurum. Bende bu kurumun meclis başkanlığını şu anda yürütmekteyim. Yeniden meclis üyelerimizi bu seçimle tespit edeceğiz. Burada çok önemli birlik ve beraberlik var. Tam demokratik bir ortamda burada üyelerimiz seçim yapmaktadır. Farklı listelerde olabiliyor. Biz zaten başkan adayı iki arkadaşımızla da, birlikte burada el ele verdiler. Özellikle ben meclis başkanı olarak, mecliste gerçekten her sektörün en önde gelen duayenlerinin, en saygın, mesleği en iyi bilen arkadaşların yer alması için büyük gayret gösterdim. Birlik ve beraberlik içinde liste hazırlandı. Akşam yeni meclisimizin üyeleri belli olacak. Bundan sonra da meclisi toplanıp kendi aralarında da meclis başkanını yönetim kurulunu seçecekler. Basın olarak gösterile ilgiye ve alakadan ötürü herkese teşekkür ederim” dedi.

AMACIMIZ KAHRAMANMARAŞ İÇİN BİR ŞEY YAPMAK

“Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odamızın seçimlerinin hem odamızı için hem Kahramanmaraş için hayırlara vesile olmasını dilerim” diyen Balcıoğlu şöyle konuştu: “İnşallah iyi olacak. Bazı dengeleri de gözeterek bir liste hazırlamaya çalıştık. Özellikle vurgulamak isterim ki, bir gruptan 3 kişi meclise giriyorsa üçüncü kişinin beceriksiz olduğu anlamına gelmiyor. Biz meslek komite üyelerimizin hepsini mecliste görmek istiyoruz. Özellikle listeleri yazarken arkadaşlarımızın çok ciddi şekilde empoze etmeye ve anlatmaya çalıştık. Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlık yarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktım ama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak, Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikte beraberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parça parça olacağımızı konuştuk. Bazen olur dendi, bazen olmaz dedik, ama bu süreçten sonra, böyle karar aldık. Bana inanan arkadaşlarım bilir; başkanlık hevesim olmamıştı. Kürsüde 17 yıl meclis başkanlığı yaptım ama ondan sonra Şahin Balcı olmak bana çok keyif vermiştir. Sağ olsun arkadaşlarımız gerekin ilgi ve hassasiyeti gösteriyorlar. Toparlamak istiyoruz hepimizin arzusu bu. Yapmak istediğimiz şey Kahramanmaraş için en iyisini yapmak. Tabi bundan hepimiz yararlanacağız. Yapılan herşey herkesin menfaatine. Daha huzurlu, daha mutlu, daha bol kazançlı ticaret mümkün. Kafamızdaki projelerin bir kısmını zaten basın toplantısında anlatmıştım. Anlattığımız projelerin fazlası dosyamızda ve kafamızda var. Dediğim gibi bunu birlikte yapmaya karar verdik. Doğrusunun bu olduğunu düşünüyoruz. Hep söylediğim şeyi her zaman söylüyorum. 17 yıl meclis kürsüsünden hep şu sözü söyledim; ‘biz birlikte olduğumuz her zaman ama her zaman her konuda başarılı oluruz.’ benim hatırladığım başarısız olduğum bir konu yok. Ama ne zaman ayrıldık ne zaman birbirimizden koptuysak o zaman maalesef biz hep yarım kaldık hep geri kaldık”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner144