İş adamları uçak seferlerinde düzenleme istiyor!

Kahramanmaraş’ta yeni havalimanının hizmete girmesiyle birlikte rahat bir nefes alan iş adamları, bu kez ise sefer saatlerinde düzenleme ile İstanbul ve Ankara kalkışlı uçak sefer sayılarının artırılmasını istiyor.

İş adamları uçak seferlerinde düzenleme istiyor!

1996 yılında Dulkadiroğlu İlçesi Erkenez Mahallesi’nde yapılarak Kahramanmaraş’a kazandırılan ve uzun yıllar kent halkına hizmet etmesinin yanı sıra gerek nüfus artışı gerekse de teknolojisinin yetersiz olması nedeniyle artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelen Kahramanmaraş Havalimanı, yeni ve modern haliyle bölgeye hitap ediyor. Mevcut havalimanının Kahramanmaraş’ın ihtiyacını tam olarak karşılayamamasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı döneminde, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Kahramanmaraş Turizm Çalıştayı yapılmıştı. Çalıştay sonucunda ise mevcut havalimanının terminal binasının yenilenmesi yerine, havalimanının yanındaki alana yeni ve modern bir şekilde havalimanı yapılması kararı alınmıştı. Kahramanmaraş’ta her geçen gün önemini artıran havayolu ulaşımının daha konforlu ve daha rahat bir hale gelmesi amacıyla, DHMİ tarafından 2016 yılının Temmuz ayında ihalesi yapılan ve 17 Aralık 2016’da Başbakan Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Kahramanmaraş Havalimanı Yeni Terminal Binası’nda çalışmalar tamamlanmış ve 2 milyon yolcu taşıma kapasiteli bir havalimanı kente kazandırılmıştı. Böylelikle kent halkı başta olmak üzere, sürekli uçakla yolculuk yapan iş adamları ve siyasiler rahat bir nefes almıştı. Her geçen gün havayolu ulaşımının öneminin arttığı Kahramanmaraş’ta, özellikle Onikişubat Belediyesi tarafından 2023 yılında gerçekleştirilecek olan EXPO Fuarı kapsamında havayolu ulaşımına olan ilginin daha da artacağı öngörülüyor. Bu kapsamda özellikle iş adamları, yetkililerden sefer saatlerinin düzenlenmesi ve İstanbul ile Ankara kalkışlı uçak sefer sayılarının artırılmasını talep ediyor.

İŞ ADAMLARINDAN YETKİLİLERE ÇAĞRI!

Kahramanmaraş’ta bazı iş adamları özellikle uçak seferlerinin sabah erken saatte olmasını isteyerek yetkililere çağrı yaptı. İş adamları yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Zaman zaman başka şehirlere işimiz gereği uçak seyahati yapıyoruz. Kentimizde bulunan havaalanı küçük olduğu gerekçesiyle ihtiyaca cevap veremez durumdayken, yeni havalimanı kentimize kazandırıldı. Ancak yeni havalimanında biz iş insanları için uçak sefer saatleri uygun değil. Çünkü çoğu zaman sabah erken saatte gidip, işlerimizi halledip akşama tekrar memleketimize dönüyoruz. Burada şöyle bir sıkıntı var; malum İstanbul Atatürk Havalimanı 3’üncü havalimanının yapılmasıyla taşındı. Yeni havalimanı İstanbul şehir merkezine yaklaşık 50 kilometrelik bir mesafede. Bunun içine trafiği de katarsanız şehir merkezine ulaşmamız hemen hemen 2, 2 buçuk saati bulabiliyor. Dolayısıyla buda bizim için zaman kaybına neden oluyor. Biz Kahramanmaraşlı iş adamları olarak Kahramanmaraş’taki İstanbul uçak sefer saatlerinin sabahın erken saatlerine alınmasını, sefer sayılarının arttırılmasını istiyoruz ve buradan yetkililere çağrıda bulunuyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Bilgiç

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 14:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz ertürk
Yavuz ertürk - 3 ay Önce

Ankara sefer sayısı artmalı, hergün sefer olmalı

SIRADAKİ HABER

banner103