“İş adamımız yatırım yapsın, tüccarımız alış veriş yapsın”

“İş adamımız yatırım yapsın, tüccarımız alış veriş yapsın”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “ İş adamımız yatırım yapsın, tüccarımız alış veriş yapsın, ihracatçımız ihracat peşinden koşsun, inşaatçımız inşaat peşinde koşsun ve kesinlikle durağanlığa izin vermeyelim” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde hükümetin desteği ile yapılan İlçe Tarım Müdürlüğü hizmet binası, Pazarcık Meslek Yüksekokulu hizmet binası, 24 derslikli İmam-Hatip Lisesi, 200 kişilik Öğrenci Yurdu hizmet binası açılış töreni ve Doğalgaz temel atma töreni düzenlendi. İlk tören İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün bahçesinde gerçekleşti. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ birer konuşma yaptı. Programda konuşan Güvenç, Pazarcık İlçesi’nin hizmetlerin en güzeline layık olduğunu, bu hizmetlerin önümüzde ki yıllarda da katlanarak devam edeceğini belirterek, Türkiye’nin dört bir yanının ateş çemberi ile sarılı olduğu şu günlerde millet için, yatırım için bir arada olduklarının altını çizdi.

‘HALK İÇİN, YATIRIM İÇİN, EĞİTİM İÇİN BİR ARADAYIZ’

Açılış töreninde konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç ise etrafın ateş çemberiyle sarılı olduğu şu günlerde halk için, eğitim için, yatırım için bir arada olduklarını söyleyerek, bundan sonra ki süreçte de yatırımların artarak devam edeceğini kaydetti. Güvenç, “Bir olacağız, beraber olacağız ve bu mücadeleyi ileriye götüreceğiz. Tüm ağır şartlara karşı benim hemşerilerim benim Milet’im rahat olsun. Şu 14 yıl gösterdik bu Millet provokasyonlarla terör örgülerinin saldırılarıyla yıkılmayacak kadar güçlüdür. Hamt olsun halka dayanan halkın hizmetine kendini adamış dünya lideri bir Cumhurbaşkanı var. Samimiyetle çalışan gücünü halktan alan bir hükümet var. Halkına hizmeti ibadet sayan bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlar var. Her türlü ihanete karşı, her türlü ihanete karşı moralini ve safını bozmayan yetişmiş bir halk var. Bu Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye, kandıracakları, oynayacakları, manipüle edecekleri ve talimat verecekleri bir ülke değil. Onurumuzla yaşayarak bütün bu sarmalı kırarak yeni yüz yıla bir kere daha damgamızı vuracağız. Bu kaçınılmazdır. Birleşmiş Milletlerde hepsinin gözünün içine bakarak Cumhurbaşkanımız ne dedi? Bu sizin kurduğunuz dünya düzeni adil değil dedi. Milet’i kandırıyorsunuz dedi. Kendinize refah zenginlik dünyanın geri kalanına zulüm, soykırım, terör ve şiddet. Bu düzen değişecek değerli kardeşlerim. Hiç şüpheniz olmasın ve bunun önderliğinde yine beklenildiği gibi yeryüzünde yapabilecek tek Devlet ve tek Millet Türkiye'ydi biz yapıyorduk ve biz yapacağız. Zor bir süreç 15 Temmuz tekrar olabilir mi diyorlar, gelirlerse de görecekleri var. Bunlar onu çok iyi biliyor. Bunlar her türlü terör örgütü olabilir. Fakat bunlara emir veren üst akıl bunları kukla gibi kullanmaktadır. Millet uyanmıştır. Millet oynanan küresel oyunu görmüştür. Bunun için deşifre oldular başaramazlar ve başaramayacaklar. Bize düşen hizmete, yatırıma ve ekonomik büyümeye devam etmektir. Bunun için her zaman söylüyorum aman gerçek gündemi gözden kaçırmayalım. İş adamımız yatırım yapsın, tüccarımız alış veriş yapsın, ihracatçımız ihracat peşinden koşsun, inşaatçımız inşaat peşinde koşsun ve kesinlikle durağanlığa, bir kırılmaya izin vermeyelim” ifadelerini kullandı.

‘İNSANA MİLLETE EFENDİLİK DEĞİL HİZMETKÂRLIK VARDIR’ 

Millete efendilik değil, hizmetkârlığın olduğunu söyleyen Güvenç, şöyle konuştu: “15 Temmuz ihanetinden de ekonomimiz ciddi bir sarsıntıya uğramadan kurtuldu. Bu beraberlikten, güçten ve çalışmaktan oluyor. Bizde bir tabir var. Devlet adamının şerefi insanına yaptığı hizmet kadardır. Kimsenin kendinden menkul bir kerameti yoktur. Ne kadar hizmet yapıp insanlardan dua alırsan o devlet adamının o kadar itibarı vardır. İlk günden beri önderimiz liderimiz Başkanlığında bu şiarla Anadolu'yu yaşanılır hale getirmeye çalıştık. Köy köy, mahalle mahalle her tarafın ayağa kalkmasına çalıştık. Allah'a hamt olsun bunu da başardık. Çünkü biz biliyorduk ki insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir. İnsana Millete efendilik değil hizmetkârlık vardır. İşte burada bugün hayırlı bir hizmet olarak doğalgazı açacağız. Bugün itibariyle Kahramanmaraş'ımızda Türkoğlu'muzda 350 bin nüfus doğalgazdan yararlanıyor. Bilmelisiniz ki 2002'de Recep Tayyip Erdoğan Hükümete geldiğinde Türkiye Cumhuriyeti'nde sadece 2 ilde doğalgaz vardı. Bugün 78 ile çıktık hamt olsun. İnşallah önümüzdeki dönemde bu güzel hizmeti diğer ilçelerimizde götürmeyi başarırız inşallah. Peki doğalgazı neden bu kadar önemsiyoruz. Aile bütçesine çok katkı veren bir hizmet. Hesaplara göre konutlarda kullandığınız doğalgaz tüp kullanımına göre yüzde 75 daha ucuz. Yani yüz lira gideriniz varsa inşallah doğalgazı aldıktan sonra bu 25 liraya düşecek. Eğer kömür kullanıyorsanız yüzde 27 daha ucuz doğalgaz. Elektriğe göre yüzde 65 ucuz. Kalorifer yakıtına göre de yüzde 35 daha ucuz ve daha temiz bir doğalgaz hizmetinin evlerinize getirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bir evde doğalgaz kullanımı bir yılda katkısı 1160 TL'dir. Bu anlamda sadece Pazarcık değil 350 bin kişinim doğalgazdan faydalandığı bu güzel şehrimizde yıllık yüz milyon TL tasarruf imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca hava temizliğinin de sağlanmış olması ekstra kardır. Bugün sadece doğalgazın sadece temelini atmıyoruz ve Ali Can Bey müjdeyi veriyor ilk olarak Ocak ayında ilk evlere doğalgazı vereceğini iddia ediyor. İnşallah o evde de ilk çayımızı içeriz.”

‘YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ’ 

Düzenlenen açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’ın 2005 yılından bu yana doğal gaz kullandığını ifade ederek, kent genelinde yaşam kalitesinin arttırmak adına hep birlikte çalıştıklarını söyledi. Başkan Erkoç, “Daha dün 15 yıl önce deseydik Pazarcık’a doğalgaz gelecek diye buna kimse inanmazdı. Doğalgaz kullanımında biz özellikle büyükşehirlere Avrupa’ya gittiğimizde görmekteydik ve anlatmaktaydık. Ama hamt olsun Kahramanmaraş merkezimizde 2005 yılından bu yana doğalgaz kullanılmakta. İlçelerimizi de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Pazarcık’ta inşallah çalışmalarımız başlıyor. Elbistan, Afşin bölgesinde de önümüzde ki günlerde de inşallah çalışmalar başlayacak. Tabi biz emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizde Büyükşehir olarak Pazarcık’ın yaşam kalitesini artırmak için hükümetimizde milletvekillerimizle hep beraber el birliği içinde büyük bir gayretle çalışmaktayız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum temel atmanın” dedi.

‘BİRLİK VE BERABERLİK, HUZUR VE İSTİKRAR HER TÜRLÜ YATIRIMI BERABERİNDE GETİRİYOR’ 

Birlik ve beraberliğin, huzur ve istikrarın her türlü yatırımı da beraberinde getirdiğini belirten Başkan Erkoç, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Bu doğalgazı bu hükümet getirmekte, buradaki Pazarcık'ın her kesimi kullanmakta. Ülkemizin birlik ve beraberliği, Pazarcık'ımızın birlik ve beraberliği Türkiye'mizin geleceği, çocuklarımızın geleceği açısından çok önemli. Bugün baktığımızda Türkiye'mizin bu ayağa kalkışını durdurmaya çalışanlar var. Türlü oyunlarla realist güçler tüm dünyadaki terör örgütleri ülkemize saldırmaktalar. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliktir. Türkiye'nin, Kahramanmaraş'ın ve Pazarcık’ın birlik beraberliği çok önemli. Hangi görüşten fikirden olalım omuz omuza olmalıyız. Aziz Milet’imiz ay yıldızlı bayrağımızın altında inşallah kardeşlik hukuku içerisinde inşa edeceğiz. Bizde Büyükşehir belediyesi olarak nasıl burada herkese hiç bir ayrım yapmadan en konforlu şekilde getirme gayreti içerisindeyiz. Bunun için de çok iddialıyız. İnşallah Pazarcık'ımızın tüm mahalleriyle en güzel hale getireceğimize inanıyoruz. Yeter ki huzurumuzun bozulmasına izin vermeyelim. Kardeşlik hukukumuzun arasında fitne sokmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Farklı düşünebiliriz farklı yaşantılarımız olabilir ama huzur hepimizin ortak malı. Türkiye'mizin huzuru hepimizin geleceği. Safları sık tuttuğumuzda aramıza fitneyi sokmadığımızda Allah'ın izniyle bu ülkenin huzuruna kimse kast edemez. Kim saldırırsa saldırsın. Tüm güçleriyle saldırsalar onları püskürtecek güçteyiz. Kurtuluş harbinde bu böyle oldu. Pazarcık tarih yazdı. 1920'de Kahramanmaraş tarih yazdı. 15 Temmuz'da da tarih yazdık hep beraber. 15 Temmuz'da Milli iradeye kast eden teröristlere karşı alçak hainlere karşı tüm Pazarcık tüm Kahramanmaraş ayaktaydı. Hamt olsun onlara geçit vermedik.”

 ‘VATANDAŞIN DAHA RAHAT BİR ORTAMDA YAŞAMASI İÇİN SEFERBER HALİNDEYİZ’ 

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ise şunları kaydetti: “Bugün Pazarcık İlçemiz için mutlu bir gün. Genel olarak yapılan kamu hizmetlerinin neticesini görmek, meyvesini koparmak ayrı bir haz veriyor. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle temiz bir çevre yaşanılabilir şehirlerin oluşturulması noktasında doğalgazın çok önemli olduğu aşikârdır. Kaynak kullanımına baktığımız zaman özellikle parlamentomuzun bütçe oluşturması, hükümetimizin bunu projeler halinde milletimizin hizmetine sunması, bakanlıklarımızın nitelikli bir şekilde bunları takip etmesi, bütün vatandaşlarımızın, annelerimizin, bacılarımızın daha kaliteli bir yaşama kavuşması için herkes el birliği ile seferber halindedir.”

‘İNSANLARIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ İYİLEŞTİRMEK BİZİM İÇİN MUTLULUK KAYNAĞIDIR’ 

İnsanların yaşam kalitesini yükseltmenin kendileri için bir mutluluk kaynağı olduğunu dile getiren Vali Özkan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Genel olarak baktığımız zaman geçmiş yılarda biz bir ilçede kaymakam olarak görev yaptığımız zaman mesleğin ilk yıllarında bir ilçede herhangi bir işin programa girmesi için bütün ilçe ahalisi toplanırdık. Bu işi 1-2 ay konuşurduk, daha sonra Ankara’ya giderdik ve küçük bir projeyi programa dâhil etmek için uğraşırdık.  Daha sonrada yıllarca ödenek olmadığı için proje yapılmazdı. Ama şu anda hiçbir yerelden bu tür girişimlere geçilmeden bilgisayar ortamından veriler çok nitelikli bir şekilde ortaya dökülerek nerede ne ihtiyaç varsa parlamentomuz, hükümetimiz hepsini hem programa koymaktadır hem de istemediğimiz kadar ödenek tahsil edilmektedir ve zamanında bütün bu işler yapılıp insanlarımıza sunulmaktadır. Hizmetlerin bu şekilde hem şehirde hem de kırsal alanda yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesini iyileştirmek bizim için mutluluk kaynağıdır. Ama bizim toplum olarak en büyük mutluluk kaynağımız memleketimizin birliği ve bütünlüğüdür.”

‘BEKLENEN AN GELDİ VE DOĞAL GAZIN TEMELİNİ ATIYORUZ’

Düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Pazarcık belediye başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise şunları dedi: “Yerel anlamda muhalefete yeter artık dur diyerek el ele vererek birlikte buluşturalım ilkemizi iktidarın nimetleri ile” şükürler olsun, hep birlikte el ele verdik. Başta milletvekillerimiz ve Celalettin Güvenç’in gayretleri, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, ilçe teşkilatlarımızın ve beraber çalıştığımız mesai arkadaşımız Dr. Mehmet Boztepe kaymakamımızın çalışmaları neticesinde şükürler olsun beklenen an geldi ve doğal gazın temelini atıyoruz.”

‘UZUN ZAMANDIR HASTERİNİ ÇEKİYORDUK’

Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ise şöyle konuştu: “Bugün uzun zamandır hasretini çektiğimiz ve özlemle beklediğimiz doğal gazımızın hem temelini atma hem de hizmet binası eksikliği dolaysıyla 8 yılı aşkın süredir il merkezinde eğitim vermek durumunda kalan Pazarcık Meslek Yüksekokulu yeni binamızın tamamlanarak 600 öğrencisi ile beraber eğitime başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bununla beraber ilçemiz son 3 yılda özellikle Milli Eğitim alanında devrimsel sayılabilecek sayıda yatırıma nasip oldu.  Şu an hali hazırda eğitime dâhil ettiğimiz 14 okulumuz var.”

Düzenlenen Açılış Törenini: AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu ve İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber: Emre Akkış

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER