banner117

İpek Kozası Ürünleri Kursuna Yoğun İlgi

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığında açılan Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları kurslarından biri olan “İpek Kozası El Ürünleri Kursu” Turistik eşya yapımı, Meslek Edinme Kurslarına yoğun talep oldu.

İpek Kozası Ürünleri Kursuna Yoğun İlgi

Birbirinden önemli kurslarla özellikle kadınların ufkunu açan, ev hanelerine destek vermesine katkıda bulanan Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi, İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığında yeni bir kurs açtı. Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları kurslarından biri olan İpek Kozası El Ürünleri Kursu, Turistik Eşya Yapımı ve Meslek Edinme Kurslarına yoğun talep oldu. Onikişubat Belediyesi’nin de katkı sunduğu, Kahramanmaraş’ta bir ilk çalışma olan “İpek Kozası El Ürünleri Kursu”na, Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, müdür yardımcısı Hasan Akpınar ve kursun usta öğreticisi Zübeyde Babaoğlan büyük destek veriyor.

128 saatlik, 11 Kasım 2019 da başlayan kursta, unutulmaya ve kaybolmaya başlayan “Geleneksel El Sanatları” ve “Geleneksel Türk Süsleme Sanatları” alanında yapılan eserler tanıtılarak aslına uygun olarak öğretilip, yeni elemanlar ve ustalar yetiştirerek gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor. Kursta çiçekler, fanuslara, teleriumlar, yaka iğneleri, çeşitli turistik eşyalar ilgi çeken eserler arsında bulunuyor, Usta öğreticisi Zübeyde Babaoğlan rehberliğinde güzel çalışmaların önümüzde ki günlerde de davam edeceği belirtildi.

(Haber: Alihan Kürşat)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER