banner64

İmar planı yetkisi Büyükşehir Belediyesi’nde

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Elbistan'da uygulanacak olan 1/1000'lik imar planına ilişkin, “1/5000'lik. 1/1000'lik planda Elbistan Belediyesi tarafından yapılması gerekiyordu. Ama o süreç tamamlanamadı ve bundan sonraki süreçte yetki bize geçti ”dedi.

İmar planı yetkisi Büyükşehir Belediyesi’nde

16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandum çalışmaları için Elbistan'a gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, 1/1000'lik imar planı çalışmaları hakkında konuştu. Erkoç, konu hakkında yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Elbistan'da bir imar planı meselesi var. Elbistan'ın bir imar planı var. Geçmişte yapılmış. 1980'li yıllarda 1/5000'lik ve 1/1000'lik planı var. Elbistan'da işler bu plan üzerinden yürüyebilir. Ayrıca birde revizyon imar planı var. Bununla ilgili bir nazım imar planı değişikliği yaptık. 1/5000'lik. 1/1000'lik planda Elbistan Belediyesi tarafından yapılması gerekiyordu. Ama o süreç tamamlanamadı. Bugün itibariyle de yetki bize geçti. Bizde inşallah bu kanuni süreçleri takip ederek bu süreci en adaletli ve hakkaniyetli şekilde kimsenin mobbingi altında kalmadan hazırlayacağız. Biz Elbistan'ın gelenine bakıyoruz. AK Partinin bir şehircilik anlayışı var. Bununla ilgili kurultaylar şuralar yapılmaktadır. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın çizdiği bir şehircilik rotası var. Bu rotada milletvekillerimizle, teşkilatımızla, büyükşehir meclis üyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu misyon ve doğrultuda işi tamamlayacağız" dedi. Erkoç, "Şunu belirtmek isterim ki, Elbistan'da mevcut bir imar planı var. Bu imar planı üzerinden işler yürür. İşlerin durduğu yok. Yeni imara açılacak yerler var. Bunlarla ilgili beklentiler var. Bu ayrı bir konudur. Şuan burada bir nazım imar planı ve 1/1000'lik bir plan var. Bu plan üzerinden gidildiğinde Elbistan Belediyesinden inşaat işleri için ruhsat alınabilir. Yeni nazım imar planı ne getirecek, ne götürecek o daha belli değildir. Onu da özellikle söylemek istiyorum. Biz bir misyonu temsil ediyoruz. Biz Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koymuş olduğu şehircilik anlayışını takip ediyoruz. Başbakan yardımcımız Veysi Kaynak ile Kültür ve Turizm eski bakanı Mahir Ünal'da bu misyonun ortaya konmasında çok kararlıdır. Elbistan'ı en güzele en iyiye taşıyacak bir plan yapacağız" diye konuştu.

MİLLET KİMİ İSTERSE ONA GÖREV VERECEKTİR”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, halk oylaması çalışmaları kapsamında Elbistan ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Elbistan ilçesinde referandum çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşan Erkoç, sivil toplum kuruluşları ile Şeker Fabrikası personelini de ziyaret etti. Halk oylaması sürecinde sona yaklaşıldığını ifade eden Erkoç, tüm olumsuz propagandalara rağmen 'evet'in yüksek oranda çıkarak ülkenin büyük bir atılım sürecine gireceğini belirtti. Erkoç, "Dünya siyasetinde ülkemiz son 150 yıldır çok planda yer almamıştır. Bu zaman içerisinde dünya kan revan içerisindedir. Ülkemizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeniden bir yükseliş yeniden bir diriliş var. Aziz Türk milleti yeniden ayağa kalktı. Bugün söylemleri ile dünyadaki statükoları sarsmaktadır. Türkiye bu süreçte hep krizlerle boğuştu. Bu krizler parlamenter sistemden kaynaklı krizlerdi. Hükümetlerin kurulamaması sonucu koalisyon hükümetleri kurulması, cumhurbaşkanı seçimlerinin yapılamaması, seçimlerin normal şartlarda değil anormal şartlarda seçilmesi ve seçildikten sonra cumhurbaşkanı ve başbakan arasında yaşanan krizler, koalisyon oluşturan partilerin kendi arasındaki uyuşmazlıklar hep enerjimizi heba etti. Ülkemizi fakirleştirdi. Tek başına iktidarlar kurulsaydı bu sıkıntılar yaşanmazdı. Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan, 15 yıldır tüm engellemelere rağmen kararlı duruşuyla çok önemli hizmetlere imza atıldı. Seçimler yenilenmedir. Her seçim sonrası güçlü bir iktidar çıkmalıdır. Millet kimi tercih ederse artık. Türkiye'de 8 Haziran sabahı hepimiz şimdi ne olacak endişesi yaşadık. Türkiye'de bir belirsizlik olmadı mı? Bugün Türkiye'de terör örgütüne destek verdiği için hapiste olan kişilerin hükümet ortağı olmasından daha büyük bir tehlike var mı? Biz 8 Haziran sabahı bunları konuştuk. HDP'liler bugün hükümet ortağı olsaydı bu terörle yapılan mücadele ortaya konulabilir miydi? FETÖ ile mücadele yapılamazdı. 7 Haziran seçimlerinde bir felaketin eşiğinden dönüldü. Bu durum bize ibret olmalıdır. Onun için 16 Nisan'da yapılacak olan referandum ile bu durumu değiştirmemiz lazım. Bu yeni sistemle yüzde 50 ile iktidar olunmaktadır. İktidarı dağıtmamakta, daha güçlü sistemle iktidar çıkmaktadır. Millet kime karar verirse o iktidar olacaktır. Anahtar milletin cebindedir. Millet kimi isterse 5 yılda bir ona görev verecektir" diye konuştu.

Erdi İşbilir/Elbistan

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.