banner117

ILICA’YA YENİ PROJE

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ilıca Mahallesi’nde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait 20 dönümlük alanın yap işlet devret modeliyle sağlık turizmine kazandıracaklarını söyledi.

ILICA’YA YENİ PROJE

Kentin en önemli turistik mekânlarından biri olan ve gerek Kahramanmaraş’tan gerekse de başta Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Kayseri olmak üzere çevre illerden yıl boyunca on binlerce misafiri ağırlayan Ilıca Kaplıcaları, yeni yapılacak olan yatırımlarla gelişecek. Geçtiğimiz hafta içerisinde kentte görev yapan Basın Mensuplarıyla bir araya gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yapacakları yatırımları gündeme getirirken, Onikişubat ilçe sınırlarında bulunan Ilıca Mahallesi içinde projeleri olduğuna vurgu yaptı.

SUYUN YÖNETİMİNİ TEK ELDE TOPLAMAMIZ LAZIM

Başkan Güngör yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Ilıca’da Allah bize bir zenginlik vermiş. Büyükşehrin orada 20 dönüm yeri var orayı da yap işlet devret ile inşallah konferans turizmine, sağlık turizmine kazandıracağız. Biz burada suyu çok hoyratça kullanıyoruz, korkuyorum ki Allah o suyu elimizden alır. Suyun yönetimini tek elde toplamamız lazım. Bu sadece bizim değil gelecek nesillere de aktarmamız gereken bir değerdir. Bu şehrin her bir değerini gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor. Bize atalarımız, ecdatlarımız bunları aktarmış. Bu suyun yönetimini tek elde ve medeni bir şekilde kullanmamız lazım. İkinci bir husus ise Ilıca’da ki tesislerdir. Bizim Ilıca’daki tesis çeşitliliğini arttırmamız lazım. Şuan müşteri profili belli bir dönemece giriyor. Orada yapılacak olan bir 5 yıldızlı otel konferans turizmini canlandıracaktır. Otelin hemen yanında müstakilen bungalov tipi evler olan bir tesis kazandırmamız lazım. Yani buraya gelen herkes, her bütçeye uygun bir konaklama imkânı bulmalı. Kahramanmaraş merkez içinde aynı şey geçerli her bütçeye uygun, her müşteri tipine uygun konaklama yerleri bulunmalı. Üçüncü bir sorunumuz ise hem Ilıca’da hem de Kahramanmaraş’ta zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var. Eskiden biz Ilıca’ya havuzlara giderdik analarımızın diktiği şortlarla, orada giyinip havuz dışında başka bir yere gidip orada bir tava yerdik. Ben geçen Ilıca’ya gittim, bir kahveye girdim içeriye dumandan girilmiyordu. Bunları aşmamız lazım. Buraya seçkin müşteriler de gelmeli. Biz ılıcaya gittik oranın şöyle güzel bir ortamı var denmeli. Bunu bu hale getirmemiz lazım.”

Haber: Tuğçe Kayar

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Avcı
Ahmet Avcı - 9 ay Önce

Bu proje herzaman vardı ama hiçbir zaman olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner166