ILICA İLÇE Mİ OLUYOR?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın Turizm tatil yerleşim yeri olan Ilıca’nın ilçe olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına kanun teklifi verdi.

ILICA İLÇE Mİ OLUYOR?

Kahramanmaraş merkeze 65 kilometre uzaklıkta bulunan Ilıca, 2014 yılında kentin büyükşehir olması sebebiyle Onikişubat İlçesine bağlı mahalle statüsüne kavuştu. Kentin en önemli turistik mekânlarından biri olan ve gerek Kahramanmaraş’tan gerekse de başta Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Kayseri olmak üzere çevre illerden yıl boyunca on binlerce misafiri ağırlayan Ilıca Kaplıcalarında, antik dönemden bugüne kadar birçok insan özellikle cilt hastalıkları, solunum ve damar hastalıkları, ortopedik rahatsızlıklar ve kadın hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa şifa aradı. Küçük ve şirin bir mahalle olan Ilıca, Mayıs ayından itibaren Türkiye'nin dört bir yanından yerli turisti ağırlarken, özellikle yaz aylarında nüfusu 40 binleri buluyor. Büyük potansiyele sahip Ilıca’nın ilçe olması yönünde MHP’li Milletvekil Sefer Aycan harekete geçti. Aycan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Kahramanmaraş ilinde Ilıca adıyla bir ilçe kurulması için kanun teklifinde bulundu. Aycan’ın vermiş olduğu kanun teklifi kabul gördüğü takdirde tatil Turizm merkezi Ilıca ilçe statüsüne kavuşacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz koca
Cengiz koca - 2 hafta Önce

En eski yerleşim yerlerinden olan ılıcamız çoktan bunu haketmiştir sayın vekilime de teşekkür ediyor başarılar diliyorum

Sadık kurt
Sadık kurt - 2 hafta Önce

Sayın millet vekilim esas İlçe olmayı biz hak ettik Beyoğlu ve şekeroba nüfusu merkez Türkoğlu’ndan büyük neden bu iki mahalleyi ilçe yapmak için çalışılmıyor?????

SIRADAKİ HABER