İHL MEZUNLARI BULUŞTU

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel hale getirdikleri ev buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Buluşmalara ise bu kez Nazmi Çayır, Bilal Hıdır ve Ökkeş Yıldız ev sahipliği yaptı.

İHL MEZUNLARI BULUŞTU

1995-1996 Eğitim-öğretim yılı Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunları, yaklaşık 4 yıldır düzenlediği ev buluşmalarını geleneksel hale getirdi. Buluşmaya ise bu kez Nazmi Çayır, Bilal Hıdır ve Ökkeş Yıldız ev sahipliği yaptı. 45 kişinin katılımıyla düzenlenen buluşmada, eski anılar anlatılırken, şuan ki İmam Hatip Liseleri hakkında da değerlendirmeler yapıldı. İmam Hatip öğrencileri için yapılması gerekenlerin de konuşulduğu toplantıda, imam hatip mezunlarının zor dönemlerde devreye girerek ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlamada büyük bir fonksiyon icra ettiği görüşüne değinildi.

“BİRÇOK ZORLUKLARLA KARŞILAŞTIK AMA...”

Toplantıda mezunlar yaptığı sohbette, “Dünyada özellikle İslam ülkelerini kendilerine göre dizayn etmek isteyen bir yapı var. Kuran'dan ve sünnetten yetişen bir nesil oluşmasını istemeyen, kendi istek ve arzuları nispetinde hareket edebilecek, kendi uydurdukları dinle amel edebilecek nesil yetiştirmeye, böyle bir toplum oluşturmaya çalışıyorlar. Özellikle geçmişte yaşadığımız, bizlerin de mensubu olduğu imam hatip camiasının birçok zorluklarla karşılaştığını hepimiz biliyoruz. Bunca yıllar yaşadığımız zorluklardan sonra bu günlerde kolaylık var demeyeceğiz. Biz hizmet edeceğiz, gayret edeceğiz ama durduğumuz zaman bu makamlar, bu gücün bizlere zorluk olarak döneceğine hepimiz inanacağız. Dolayısı ile inanan insanların artık biz rahata erdik düşüncesi olmaması lazım. Her zaman gayret edeceğiz ve zorluklar bizi kamçılayacak. Daha güzel, daha kaliteli işler yapmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

(Haber: Hakan Aydın)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazmi Cayir.
Nazmi Cayir. - 1 yıl Önce

TESEKKURLER

cemsit kul
cemsit kul - 1 yıl Önce

O arkadakiler imam hatipli degil yalancilar. Su sakalli sinif arkadasim ibrahim caliktan.

SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103