banner117

‘HERKES BİLMELİ Kİ BİZ BU COĞRAFYADA KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ’

İzmir’de Alevi bir ailenin evinin duvarının çarpı ile işaretlenerek ‘Defol Alevi’ şeklinde yazılar yazılmasına ziyaret ettiği Alevi Kültür Dernekleri Pazarcık Şubesi’nde tepki gösteren TBMM içişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Türkiye’nin en büyük ihtiyacı birlik, beraberlik, karşılıklı saygı ve sevgi. Biz, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü 82 milyon insanla Türkiye’yiz. Dost düşman herkes bilmeli ki biz bu coğrafyada kardeşçe yaşayacağız” dedi.

‘HERKES BİLMELİ Kİ BİZ BU COĞRAFYADA KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ’

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in Gaziemir Belediyesi’ne bağlı Yeşil Mahallesi’nde oturan Alevi bir ailenin evinin duvarı çarpı ile işaretlenerek ‘Defol Alevi’ şeklinde yazılar yazılmıştı. Geçmişte olduğu gibi Türkiye’yi karıştırmak isteyen şer güçlerinin menfur hareketi, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasetin bütün kesimlerinin tepkisini çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tarz projelerle insanların arasına nifak tohumları ekilmesine rıza göstermeyeceğiz. Bunları geçmişte Çorum‘da yaşadık, Maraş‘ta yaşadık. Onlarca evladımızı bu provokasyonlara kurban vermiş bir millet olarak bu tarz girişimlere karşı hepimiz uyanık olmalıyız” diye konuşmuştu. Gelişmeler sonrasında bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Pazarcık’a gelen TBMM içişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Alevi Kültür Dernekleri Pazarcık Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Hasan Çözükçe ve Alevi vatandaşlarla bir araya gelen Güvenç, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Güvenç’e, Pazarcık Kaymakamı Adil Nas, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ile Pazarcık İlçe Başkanı Harun Eskigün de eşlik etti.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SAHİP ÇIKMASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Alevi Kültür Dernekleri Pazarcık Şube Başkanı Hasan Çözükçe, “Milletvekilimiz her Pazarcık’a yolu düştüğünde illaki bizleri ziyaret ediyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz nazik ziyaretlerinden dolayı. Toplumun birlik ve beraberliğe ihtiyacının olduğu bir süreçten geçiyoruz. En son yine İzmir’de yaşanan menfur bir olayda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün siyasilerin bu davaya sahip çıkması ve bu vahim olayı kınamaları toplumun yapı taşlarının ve dinamiklerinin sağlam bir şekilde oluşması adına bizler için çok kıymetliydi. Bu anlamda yaşanan bu olaya tepki gösteren bütün siyasilerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Bir kere daha nazik ziyaretlerinden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“BU COĞRAFYADA PROVOKASYONA İZİN VERMEYECEĞİZ”

“Biz, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü 82 milyon insanla Türkiye’yiz” diyen TBMM içişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise, “Ben de başkanımızın tüm konuşmalarına içtenlikle imza atıyorum, çok güzel özetledi mevzuyu. Bugün Pazarcık’da cemevimizdeyiz. Türkiye’nin en büyük ihtiyacı birlik, beraberlik, karşılıklı saygı ve sevgi. Biz, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü 82 milyon insanla Türkiye’yiz. Dost düşman herkes bilmeli ki biz bu coğrafyada kardeşçe yaşayacağız. Bizlere geçmişte yaşattıkları acıları yaşatamayacaklar İnşallah. Kardeşliğimiz daimdir, bakidir. Sorunlarımızı oturur, hep beraber konuşarak çözeriz. Bu bilinçte, bu akılda, bu tecrübedeyiz. Bu anlamda gösterilen ilgiye de, gerek sayın Hüseyin Özdal kardeşime, gerek başkanımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hiçbir art niyetli provokasyona, hiçbir art niyetli yaklaşıma bu coğrafyada bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle bütün canları da sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE YAŞAMANIN MERKEZİ PAZARCIK”

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan da Pazarcık’ın birlikte yaşamanın merkezi olduğunu belirterek, “TBMM içişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç’in önderliğinde Pazarcık Cemevimize geldik. Birlikte yaşamanın merkezi Pazarcık diyorum. Sevginin, saygının, hoşgörünün merkezi Pazarcık. Buradan yurt içinde ve yurt dışındaki hemşerilerime sesleniyorum. Bir olacağız, beraber olacağız, hep birlikte Pazarcık olacağız, Türkiye olacağız. Cenab-ı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Biz Pazarcık’ı seviyoruz. Pazarcık’taki canları seviyoruz. Pazarcık’ta sevgi var, hoşgörü var, merhamet var, muhabbet var. Bu duygu ve düşüncelerle başkanımıza misafirperverliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166