HER GÜN YARIM SAAT KİTAP OKUYORLAR

Kahramanmaraş’ta Sergentepe İlkokulu Öğretmenlerinden Muttalip Baltaş, hayata geçirdiği proje doğrultusunda öğrenci ve ailelerinin katılımı ile her gün yarım saat kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyorlar.

Öğrenci velileriyle kitap okumaya karar verdiklerini ifade eden Öğretmen Muttalip Baltaş, “Her gün 20:00 ile 20:30 arası yarım saat kitap okumaya başladık. Televizyonu kapatıp telefonları sessize alıyoruz. Ailecek Yarım saat okuyoruz. Bu etkinliği öğrencilerimizle beraber çevremizdeki eş, dost, akraba ve komşulara sosyal iletişim vasıtasıyla geniş bir kitleye ulaştık. Çok güzel geri dönütler aldık elhamdülillah. Yedisinin eline de yetmişinin eline de kitap aldırdık çok şükür. Öğrencilerimize her hafta bir kitap okutuyorum ve kazanım değerlendirme sınavını yapıyoruz. Yüzde 100 başarı sağladık. Tüm kitapseverleri bu etkinliğimize davet ediyoruz. Sloganımız dostu dostla buluşturmak. Etkinliğimize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

SLOGANIMIZ DOSTU DOSTLA BULUŞTURMAK”
Sergentepe İlkokulu Müdürü Niyazi Saygıner ise şunları kaydetti: “Okulumuz 3 B Sınıf öğretmeni Muttalip Baltaş ve öğrencileri olarak ailecek kitap okumaya karar verdik. Çünkü şu pandemi sürecinde televizyon, cep telefonu, tablet ve bilgisayara bağımlı olduk. Elimizde bu araçlar varsa daha iyi eğitim alabiliyorduk. Ancak sağlığımız için iyi değildi. Yarım saatte olsa kafamızı dinleyelim dedik. Çünkü kitap dinlendiriyor. Birde kamuoyunda yapılan bir araştırmada öğrencilerin okuduklarını anlamadıkları çok belirgin şekilde vurgulandı. Bu gibi etkenlerden dolayı her gün 20:00 ile 20:30 arası yarım saat kitap okumaya başladık. Televizyonu kapatıp telefonları sessize alıyoruz. Ailecek yarım saat okuyoruz. Bu etkinliği öğrencilerimizle beraber çevremizdeki eş, dost, akraba ve komşulara sosyal iletişim vasıtasıyla geniş bir kitleye ulaştık. Çok güzel geri dönütler aldık elhamdülillah. Yedisinin eline de yetmişinin eline de kitap aldırdık çok şükür. Öğrencilerimize her hafta bir kitap okutuyorum ve kazanım değerlendirme sınavını yapıyoruz. Yüzde 100 başarı sağladık. Tüm kitapseverleri bu etkinliğimize davet ediyoruz. Sloganımız dostu dostla buluşturmak. Etkinliğimize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz.”

Haber: Kübra Dilbirliği

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muttalip BALTAŞ
Muttalip BALTAŞ - 4 hafta Önce

Projemize destek veren tüm öğrenci, veli ve kitap dostlarına teşekkür ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner174

banner205