‘Hayrettin Güngör şehrimizi daha ileriye taşıyacak’

Geride bırakılan yerel seçimleri değerlendiren AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, “Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi yine üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. İnşallah bundan sonraki süreçte de Hayrettin Güngör şehrimizi daha ileriye taşıyacak. Yeni süreç şehrimiz adına da hayırlı olur ve Kahramanmaraş hak ettiği yere fazlasıyla ve kısa zamanda ulaşır” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’nın önemli bir paydaşı olan AK Parti’nin Kahramanmaraş İl Başkanı olarak başarılı bir seçim kampanyası yürüten, çalışmaları neticesinde de Kahramanmaraş’ı Cumhur İttifakı’na en yüksek oy veren illerden biri olmasında pay sahibi olan Ömer Oruç Bilal Debgici, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın mazbata törenlerine katıldıktan sonra partisinin il başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen Debgici, mazbata alan belediye başkanlarını tebrik etti. Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’ı karış karış gezerek başarılı bir seçim kampanyası yürüttüklerini anlatan Debgici, yeni dönemde Kahramanmaraş’ın önemli yatırımlara ev sahipliği yapacağına inandığını söyledi.

“YENİ VAATLERİN YERİNE GETİRİLMESİ EN BÜYÜK BEKLENTİMİZ”

Kahramanmaraş’ın her zaman olduğu gibi seçimlerde üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğini kaydeden Debgici, “31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nin Kahramanmaraş için belki de son resmi gününü geride bıraktık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör mazbatasını alarak göreve başladı. Öncelikle partimize ve Cumhur İttifakı’na destek veren tüm hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi yine üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Elbette bizler de, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, SKM başkanlığımızla birlikte tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden koşturduk. Artık iki ilçe dışında tüm belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz mazbatalarını alıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde alanlar da görev dağılımlarını yaparak faaliyetlerine kaldıkları yerden devam ediyor. Bugün de merkezde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay mazbatalarını aldılar. İnşallah önümüzdeki süreç hayırlı bir süreç olur. Yapılan hizmetlerin devamı, yarım kalan hizmetlerin de bir an evvel tamamlanması ve yeni hizmetlerin, yeni vaatlerin bir an evvel yerine getirilmesi en büyük beklentimiz” dedi.

“KAHRAMANMARAŞ’IN HER YERİNE HİZMET ULAŞTIRILDI”

Kahramanmaraş’ın son beş yılda önemli hizmetler aldığını dile getiren Başkan Debgici, “Kahramanmaraş bu manada güzel hizmetler aldı, özellikle son beş yılda Büyükşehir Belediye yapılanmasıyla birlikte hem Büyükşehir hem de bütün şehir kapsamında Kahramanmaraş’ın tabiri caizse girilmedik köşesi kalmadı, her yere hizmetler ulaştırıldı. Hizmetler bazı yerlerde az olur, bazı yerlerde fazla olur ama şu bir gerçek ki 2014 yılında AK Parti’den seçilmiş olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ve onunla birlikte 10 belediye başkanımız gecelerini gündüzlerine kattılar ve Kahramanmaraş ve ilçelerini güzel bir seviyeye taşıdılar. İnşallah bundan sonraki süreçte de Hayrettin Güngör şehrimizi daha ileriye taşıyacak. Yeni ekibiyle, yeni meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte yollarına devam edecekler” şeklinde konuştu.

“ARTIK KAHRAMANMARAŞ’TA YENİ BİR DÖNEM VAR”

Yeni dönemin Kahramanmaraş için hayırlar getirmesini dileyen Debgici, sözlerine şu şekilde devam etti, “Bundan sonraki süreçte artık Kahramanmaraş’ta yeni bir dönem var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 11 maddeden oluşan yerel seçim manifestosu vardı. Şeffaf yönetim, kentsel dönüşüm, mali disiplin gibi başlıklarda belediye başkanlarımız artık projelerini bu yönde yapacaklar. Bizler de hem destekçileri olacağız hem de takipçisi olacağız şehrimiz adına. İnşallah yeni süreç şehrimiz adına da hayırlı olur ve Kahramanmaraş hak ettiği yere fazlasıyla ve kısa zamanda ulaşır. Bugüne kadar emek vermiş tüm belediye başkanlarımıza ve meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni seçilen tüm belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerine de hayırlı olsun diyorum. Özellikle 24 Haziran sonrası ekonomik saldırılar altında ülkemizin nereden nereye geldiğini hepimiz gördük. Artık onları geride bırakmak istiyoruz. Önümüzdeki dönem hem yerel yönetimde hem de genel idarede ekonominin daha da rahatladığı ve yatırımların da hız kazanacağı bir dönem beklentisindeyiz. İnşallah bu da olacak ve nitekim Maliye Bakanımız Berat Albayrak’da yeni bir reform paketi açıkladı. Bu paketle de halkımız daha rahat, daha huzurlu günler görecek diyorum.”

“DAVA BİLİNCİ OLMAYANLARLA İŞİMİZ OLMAZ”

Seçim sürecinde yaptığı çalışmalar nedeniyle teşkilatına teşekkür eden Debgici, “Gece gündüz emek veren tüm teşkilatıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Ertuğrul Doğan’a, teşkilatına ve milletvekilimiz Sefer Aycan’a teşekkür ediyorum. Hep beraberce Cumhur İttifakı’na katkı sunmak amacıyla gece gündüz koşturduk. Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal’a, milletvekillerimize özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Meclis çalışmalarının olmadığı dönemde Kahramanmaraş’ı tabiri caizse karış karış gezdik, dertleri dinledik, sorunları aldık ve çözüm oluşturmak için hep beraberce gayret sarf ettik. Halkımızın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na olan desteğini bu seçimde bir kez daha gördük. Bizlerin asli görevi Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak, onun düşünce tarzında, önderliğinde bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu işe dava bilinciyle bakmak lazım, bu bilinçle yaklaşan herkesle beraber yol yürümeye varız ama bu bilinci dava bilincinin, memleket meselesinin ötesinde görenler varsa onlarla bizim işimiz hiçbir zaman olmadı, hiçbir zaman da olmayacak. Memleket hepimizin, hep beraber sahip çıkacağız, hep beraber ileriye taşıyacağız. Eleştiriler elbette olacak, bizler de aldığımız eleştirilerden kendi değerlendirmemizi, öz eleştirimizi yapacağız ve önümüze bakacağız. Hız kesmeden yola devam diyoruz” dedi.

DEBGİCİ BASIN MENSUPLARINI DA UNUTMADI

Basın mensuplarını da unutmayan Debgici, “Bu süreçte basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Bu zaman zarfında tüm seçim çalışmalarını, vaatleri, projeleri halkımıza aktardılar, kamuoyuna anlattılar ve belli bir düzeyde eleştirilerini sıraladılar. Ona göre de birlik ve beraberlik içerisinde bu seçim sürecini hep beraber tamamladık” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Emre Akkış)

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ekonomi
ekonomi - 11 ay Önce

Mart ayı enflasyonunda taze meyve-sebze grubunda yıllık enflasyonun yüzde 70,69’a ulaşması dikkati çekti. Yani hala çok yüksek fiyatlar. Çözüm için neler yapılabilir ? Sebzeyi yazın yiyelim diyenler evine sebze almıyor mu acaba ??

SIRADAKİ HABER

banner145

banner144