HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORUZ?

Beşen Mahallesi sakinleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KASKİ’nin mahalleye su verememesi nedeniyle susuzluk çilesi çekiyor. Su sorunu bulunan mahallede yaşayanlar, uzun yıllardır devam eden sorun için kalıcı bir çözüm bekliyor.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’ne bağlı bin 500 nüfusun yaşadığı Beşen Mahallesi’nde su sorunu baş gösteriyor. Mahalle içerisinde daha önce sondaj kuyularından su kullanan vatandaşlar kuyuların kurumasıyla susuz kaldı. Mesken sahiplerinin önemli bölümünün musluğundan KASKİ aboneliklerinin bulunmasına rağmen tek damla su akmıyor. Uzun süredir yaşanan su sıkıntısı nedeniyle KASKİ ekipleri mahallede bulunan su deposuna tankerle su taşıyor, mahalle halkıda bu depodan su ihtiyacını gideriyor. Ancak tankerle gelen suyun yetersiz kaldığını öne süren mahalle halkı, yetkililerin bu duruma duyarsız kaldığını belirterek, tepki gösterdiler.

KAHRAMANMARAŞLI YETKİLİLERİMİZ BİZLERİ DUYMAZDAN GELİYOR

Salgın sürecinde susuzluğun çok zor olduğunu söyleyen mahalleli, “Kurban Bayramını bile neredeyse susuz geçirdik. Mahallemizde en önemli sorunumuz olan su konusunda bizlere yardımcı olabilecek yetkililerden yardım bekliyoruz. Bu haykırışımıza rağmen yine sorunlarımız çözüm bulunmaz ise bu defa Cumhurbaşkanlığımıza başvuracağız. Bizler mahalle sakinleri olarak çok fazla bir şey istemiyoruz sadece KASKİ su sorunumuzu çözsün ve mahallemizde tüm evlere su iletilebilsin. Mahallemize tankerle su taşınıyor ve ellerimizde bidonlarla biz bu tankerin gelmesini bekliyoruz. Yıl olmuş 2020. Bizim yaşadığımız çile bu. Yeter artık" diyoruz. Kahramanmaraşlı yetkililerimiz bizleri duymazdan geliyor, Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi siz duyun ve sorunumuza el atın” ifadelerini kullandılar.

Haber: Samet İspir

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER