HABERİMİZ SONUÇ VERDİ! TARİHİ ÇARŞIYA DEZENFEKTAN NOKTALARI OLUŞTURULDU!

Geçtiğimiz hafta birçok insanın uğrak noktası olan Tarihi Kapalı Çarşı’ya koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfektan noktaları oluşturulmasını gündeme getirmiştik. Yaptığımız haber üzerine Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı çarşının bazı noktalarına dezenfektan yerleştirildi.

HABERİMİZ SONUÇ VERDİ! TARİHİ ÇARŞIYA DEZENFEKTAN NOKTALARI OLUŞTURULDU!

Manşet Gazetesi olarak kendimize ilke edindiğimiz sorumlu haber anlayışıyla kentte gördüğümüz eksiklikleri, toplumun menfaatleri noktasında haberleştirerek, ilgili kurumların harekete geçmesini hedeflerken, geçtiğimiz günlerde ise bu amaç doğrultusunda kente gelen birçok yerli ve yabancı turistlerin hem gezip görmek, hem de alışveriş yapmak için uğradıkları mekânlardan biri olan 500 yıllık Tarihi Kapalı Çarşı’da koronavirüsün bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla çarşının giriş ve çıkışı başta olmak üzere bazı alanlara dezenfektan noktaları oluşturulmasını ve uyarıcı afişler asılmasını talep ettiğimiz bir haber kaleme almıştık. Koronavirüsten korunmada üç basit kural olan maske, fiziksel mesafe ve hijyen kuralına uymanın öneminin daha da iyi anlaşıldığı bu günlerde “Kapalı Çarşı virüs mü yayıyor?” başlıklı yaptığımız haber, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nı harekete geçirerek, tarihi çarşının bazı alanlarına dezenfektan ve uyarıcı afişler konuldu.

"MANŞET, ÇARŞININ SESİ OLDU!"

Kapalı Çarşı esnafı Alican Gözler, konuyla ilgili şunları söyledi: “Öncelikle Manşet Gazetesine teşekkürlerimi dile getirmek istiyorum. Çarşı esnafının sesi oldu. Sağ olsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı da harekete geçerek geçtiğimiz gün çarşımızın bazı noktalarına dezenfektan ve uyarıcı afişler yerleştirdi. İnsanlar burada alışverişlerini yaparken birçok yerle temas ediyor, bu da koronavirüsün yayılma riskini artırıyordu. Bu çalışma insanların sağlığı açısından iyi olacağını düşünüyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER