banner117

Güvenlik korucularından Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na bir destek de güvenlik korucularından geldi. Anadolu Güvenlik Korucuları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, “Bugüne kadar askerimizin yanında 35 yıldır canla başla mücadele ettiğimiz, terör örgütüyle Afrin’de de olduğu gibi, gerek görüldüğü halde 54 bin kişilik sayımızla Barış Pınarı Harekatı kapsamındada yine askerimizin yanında görev almaya hazırız” dedi.

Güvenlik korucularından Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 09.10.2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Barış Pınarı Harekatını başlattı. İlk önce F-16'lar havalandı ve Tel Abyad ve Rasulayn'daki YPG mevzileri bombalandı. Aynı günün gecesinde ise Tel Abyad ve Rasulayn'a kara harekatı başlatılırken sabah da obüs atışlarıyla terör mevzileri yok edildi. TSK'nın, Suriye'nin kuzeyini PKK/YPG işgalinden kurtarmak için uzun süredir planladığı harekatın ikinci gününde de sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Türk askerinin Fırat'ın doğusuna geçmesinin ardından Suriye Milli Ordusu (SMO) da kaldırılan beton bariyerlerin ardından bölgeye girdi. Öğlen saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti genel merkezinde il başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan özellikle, operasyonu kınayan AB'ye ve Arap ülkelerine sert tepki gösterdi. Mehmetçik ve SMO terör mevzilerini bir bir yok ederken, akşam saatlerinde ise acı haber geldi. Teröristlerin attığı roket ve havan mermileri Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine düştü. 1'i bebek 2'si çocuk toplam 7 sivil şehit düşerken, onlarca vatandaşımız da yaralandı. Türkiye'nin güney sınırlarında terör devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın 3’ncü gününde Türk halkı büyük bir kenetlenme örneği sergiliyor. Cuma namazında ve diğer vakitlerde camilerde eller Türk askeri için semaya kalkarken, bir destek de Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği’nden geldi. Anadolu Güvenlik Korucuları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, yaptığı açıklamayla güvenlik korucuları olanak Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdiklerini söyledi. 

“GÖNÜLLÜ OLARAK GİTMEYE HAZIRIZ”
Barış Pınarı Harekatı’nı güvenlik korucuları olarak sonuna kadar canı gönülden desteklediklerini anlatan Celalettin Fırtına, gönüllü olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emrinde olduklarını söyledi. Fırtına, “Yıllardır PKK/PYD terör örgütüne Kandil’de yurt içinde ve Zeytin Dalı Harekatı kapsamında vurulan ağır darbelerin, en son bataklığının kurutulması bitirilmesi amacını taşıyan, Barış Pınarı Harekatı’nı güvenlik korucuları olarak sonuna kadar canı gönülden gururla destekliyoruz. Bugüne kadar askerimizin yanında 35 yıldır canla başla mücadele ettiğimiz, terör örgütüyle Afrin’de de  olduğu gibi, gerek görüldüğü halde 54 bin kişilik sayımızla Barış Pınarı Harekatı kapsamındada yine askerimizin yanında görev almaya hazırız. Harekatın başladığı andan itibaren derneklerimizi ve konfederasyonumuzu arayarak gönüllü olarak harekata katılmak isteyen güvenlik korucusu kardeşlerimiz, terörle mücadele tecrübesi ve yüreğindeki vatan sevgisiyle, Suriye’nin kuzeyinde de yapılanan PKK/PYD terör örgütüyle mücadeleye de hazır ve devletinin emrindedir. Tamamına yakını, çoğunluğu Kürt/Zaza kökenli olan korucu camiamız, bu güne kadar PKK terörünün bir Kürt meselesi olmadığının en büyük  kanıtıdır. Tamamen dış güçler, şer odaklar tarafından kurulup, beslenen terör örgütünün amacı, haçlı zihniyetinin ülkemiz üzerindeki yılların birikmiş kini ve öç alması, cennet vatanımızı bölüp parçalamak olmuştur. Kahramanmaraş’ımız ve 25 ilimizde görev yapan güvenlik korucuları gece gündüz kar-kış demeden devleti ve milleti adına yürüttüğü mücadelesinde bugüne kadar bin 800 şehit vermiştir” dedi. 

“TERÖRÜN SURİYE’DEKİ YUVALANMASI BİTECEK”
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerinin Suriye’deki yuvalanmasını bitirerek, Kandil ile bağlantısını keseceğini ve eylem yapamaz hale getireceğini aktaran Fırtına, “Devletinin zor gününde yanında olup kendi geleceğini hiç düşünmeden can siperane görev yapan biz korucular, bugünde Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD terör örgütüyle mücadeleye katılmak  için devletimizden emir bekliyoruz. Tam zamanında ve olması gereken bu meşru ve haklı harekat, Terörün Suriye’deki yuvalanmasını bitirecek Kandil’le de bağlantısını keserek artık eylem yapamaz birleşemez hale getirecektir. Yurt içerisindeki mevcut kalan dört-beş yüz kişilik teröriste yönelik devam eden kıran operasyonlarıyla bitirilcek ve inşallah kökü kazılacaktır. Teröristle mücadelede her zaman eli tetikte olan korucu camiamız, PKK/PYD terör örgütünün asla Kürt’leri temsil etmediği gibi en büyük zararıda Kürt halkına verdiğini yıllardır şehitler vererek silahlı mücadele etmek suretiyle zaten kanıtlamıştır” ifadelerini kullandı. 

“TERÖRİSTLERİN PANİKLEDİĞİNİN KANITI”
AB ve PKK destekçilerinin harekatı işgal şeklinde gösteren açıklamalarının bir korkunun ürünü olduğunu aktaran Fırtına, “Avrupa Birliği ülkeleri ve PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan, bölücü zihniyeti ile sözde siyaset yapan, HDP’nin, bu harekatı işgal gibi, Kürtlere-sivillere yapılan bir harekat gibi gösterme çabaları da, sırtını dayadıkları PKK/PYD terörünün artık bitirileceğinin paniği ve planlarının alt üst olacağının bir kanıtıdır. Başta korucular konfederasyonumuza bağlı mensubu olduğumuz 54 bin kişi korucu ve Kürt kökenli aileleri kardeşlerimiz olmak üzere, bölge halkı aşiretler, terörün artık bitmesini canı gönülden dileyerek, başlatılan Barış Pınarı Harekatına tam destek vermektedirler. Çanakkale’de olduğu gibi, terörle mücadelede Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda ve bugünde vatanın bölünmez bütünlüğü için tüm halkımız, aziz milletimiz,bir kez daha tek vücut olarak, kahraman ordumuzun bu haklı ve onurlu mücadelesinde arkasında olduğunu tüm dünyaya, Kürt, Türk, Alevi Sünni hep birlikte Türk milleti olarak yine kanıtlamıştır” şeklinde konuştu. 

“TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SONUNU GETİRMEYE YETER”
Barış Pınarı Harekatı’nın bölgeye huzur ve barış getireceğine inandığını kaydeden Fırtına, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Suriye’nin kuzeyinde başlatılmış olan bu milli harekat, sadece terör örgütlerine yönelik olup  bölgeye huzuru güveni ve barışı getirecektir. Devletimizin gayet meşru ve haklı olarak başlatmış olduğu bu harekatımız, Arap ülkeleri başta olmak üzere, bir çok devletlerin işine gelmese de destek olmasalarda, devletimizin kararlı gücü, milletinizin birliği, şanlı ordumuzun kahramanlığı, azmi ve tecrübesiyle, emrinde olan güvenlik korucularımızında azmi vatan sevgisi tüm terör örgütlerinin sonunu getirmeye fazlasıyla yeter. Allah ordumuzu muzaffer etsin, daima hazır ve emrindeyiz.”

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem candemir
Adem candemir - 12 ay Önce

Biz koy korucusu olmasakta vatan icin dusunmeden seve seve bayragimiz icin can verip can almaya daima haziriz her dakka her saniye emrinizdeyiz

SIRADAKİ HABER