banner117

GÖNÜL’LER KAZANILIYOR YÜZ’LER GÜLÜYOR

Kahramanmaraş Gönül Kardeşliği Topluluğu umut oldukları ailelerle ‘Gönül’ler kazanmaya devam ediyor.

GÖNÜL’LER KAZANILIYOR YÜZ’LER GÜLÜYOR

Kentte faaliyetlerini yürüten Gönül Kardeşliği Topluluğu her hafta ziyaret gerçekleştirdiği ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yardıma muhtaç ailelere ve öğrencilere destek veren Gönül Kardeşliği, umut kaynağı oldukları ailelerle gönüller kazanıyor. Bu kapsamda Onikişubat İlçesine bağlı Çağırkan Mahallesi’nde bulunan Çağırgan İlkokulu’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere destek veren Gönül Kardeşliği Topluluğu, 40 öğrenciye Bot, Mont ve Kırtasiye yardımında bulundu.

‘ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜ BİZİ ÇALIŞMAYA İTİYOR’

Genel yardım faaliyetleri ile birlikte çeşitli projelere imza atan Gönül Kardeşliği Topluluğu çocukların gülen yüzünden ilham alıyor. Ayakkabısız gezen çocuktan aç yatan bireyden hepimizin sorumlu olduğu mesajını veren Gönül Kardeşliği Topluluğu Başkanı Muhammed Alıç, “Bir nebzede olsa çare olabilmek için yola koyulduk ve meyveleri toplamaya başladık. Destekler büyüdükçe bizde topluluk olarak büyüyor ve daha geniş kitlelere ulaşıyoruz. Öncelikli hedefimiz olan kırsal kesimde bulunan aileler ve öğrenciler yapılan yardımlarımızdan gayet memnun” diye konuştu.

‘GÖNÜLLER YAPALIM AYDINLANSIN YOLUMUZ’

Yardımlaşmaya hayırsever ailelerden oldukça ilgi olduğunu belirten Topluluk Başkanı Alıç, hedef kitlelerinin özellikle çocuklar olduğunu ifade ederek, gelecek nesillere yardımlaşmayı aşıladıklarının altını çizdi. Birçok çocuğun parasızlıktan ötürü eğitimlerine devam edemediklerine işaret eden Alıç, “Eğitimli çocuklar demek, mutlu huzurlu, yaşanılabilir bir gelecek demek. Bu parola ile çıktığımız yolda,  her bir çocuğun iyi bir eğitim alması için biz elimizi taşın altına koyduk. Bizimle birlikte birçok yardımseverde bu yolda kol kola yürüyor. Biz bu yolu genişletmeyi hedefliyoruz. Yolun genişlemesi içinde gönüllere ihtiyacımız var biz gönüller yapalım ki yürüdüğümüz yollar aydınlansın genişlesin ve memleketimiz ülkemiz aydınlık bir geleceğe kavuşsun” dedi.

‘PARA VERME ELİNİ VER’

Alıç, “Destek veren hayır sahibi insanlara ‘Para verme elini ver!’ diyoruz.

‘TAHMİN EDİLENDEN DAHA FAZLA MUTLULUK’

Desteklerden ötürü memnuniyetini dile getiren Okul Müdürü ve Yetkili Öğretmen Muhammed Doğan, öğrencilerinin zor şartlarda okula geldiklerini belirterek, yapılan yardımların tahmin edilenden daha da mutlu edildiğine işaret etti.  Okul Müdürü Doğan böylesine güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için Topluluk Başkanı Muhammed Alıç’ı tebrik etti.

Çağırgan İlkokulu’nda yapılan yardımlaşma programına Gönül Kardeşliği Topluluğu Başkanı Muhammed Alıç, Zeki Demir, Mustafa Dündar, Turgut Demir, Mikail Kil, İbrahim Atlı, Tuğba Alıç, Büşra Alıç, Ayşe Alıç ve Ömer Bilir katıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz gençler
İşsiz gençler - 1 yıl Önce

Türkiye genelinde KPSS’ye giren sayısı 2.2 milyondur .
İlimizden yaklaşık olarak 27 bin kişi girmiştir.
Lise / Önlisans / Lisans mezunları iş bekliyorlar
Bu gençlerin elinden tutmak için bir şeyler yapmak lazım
En azından haber yapmak lazım
Teşekkürler

SIRADAKİ HABER