GÖLLÜ VE AYAKLICAOLUK’A 28 KİLOMETRE İÇME SUYU HATTI

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(KASKİ), Göllü ve Ayaklıcaoluk Mahalleleri’nin içme suyu şebeke problemine son vermek için çalışmalara başladı.

GÖLLÜ VE AYAKLICAOLUK’A 28 KİLOMETRE İÇME SUYU HATTI

Göllü Mahallesi’nde düzenli şebekesi bulunmayan ve mevcut şebeke hattının ekonomik ömrünü doldurması sebebiyle mahalle genelinde şebeke hatları yenilenerek depolar arasında da bağlantı hatları döşemesi yapılacak. Ayaklıcaoluk Mahallesi Sarıkızlar Bölgesi’nde de düzensiz halde bulunan bireysel hatlar çok fazla kayıp kaçak oluşturmakta ve suyun yetersiz gelmesine neden olmaktaydı. KASKİ Genel Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma kapsamında Göllü Mahallesi’nde 22 kilometre, Ayaklıcaoluk Mahallesi’nde de 6 kilometre olmak üzere bölgede 28 kilometre şebeke hattı çalışması yapılacak.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Göllü Mahalle Muhtarı Mesut Pektaş çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Mahallemizde içme suyu sıkıntısı vardı. Durumu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a ilettik. Sağ olsun o da KASKİ Genel Müdürlüğümüze talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda Göllü Mahallemizin şebeke çalışmaları devam ediyor. İnşallah vatandaşlarımız rahat bir şekilde suyunu içebilecekler. Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürümüz Mustafa Uzunlar’a ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

11 kilometre şebeke hattının tamamlandığı çalışmaların haziran ayı içinde tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulması hedefleniyor.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174