"Göksun bütün yolların kavşağı haline gelecek"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunun doğu-batı aksında önemli yollardan biri olacağını bildirdi. 

"Göksun bütün yolların kavşağı haline gelecek"

Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve beraberindekilerle, Göksun-Kahramanmaraş kara yolu üzerinde yapımı süren tünellerde incelemede bulundu.  Proje Müdürü Tahir Erden'den çalışmalar hakkında bilgi alan Ünal, burada işçilerle de sohbet etti. Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da önem verdiği Kahramanmaraş-Göksun arasındaki tünellerden 6'sının tamamlanıp halkın hizmetine sunulduğunu belirtti.

Şu anda 5 tünelin daha yapımının sürdüğünü ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

"İnşallah bunların da bitmesiyle beraber ki 2019 sonunda tamamlanacak, Kahramanmaraş-Göksun arası yaklaşık 20 kilometre kısalmış oluyor. Biz her şeyden önce  Sayın Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz.  Çünkü bu yola yaklaşık 2,5 katrilyona yakın para aktarıldı. Bu yolun bitmesiyle birlikte Türkiye çok önemli bir aksa kavuşacak. Özellikle Kahramanmaraş-Kayseri ve Ankara ulaşımında daha güçlü bir hat, daha çok kullanılan bir aks oluşturmuş olacak. 2019'un sonu itibariyle inşallah bu 5 tünel de kullanıma girecek. İnşallah hepsini beraber açacağız. Kahramanmaraş-Göksun kara yolu, doğu-batı aksında önemli yollardan bir tanesi haline gelecek. Göksun açısından burası çok önemli çünkü Karadeniz-Akdeniz doğrudan bir hat oluşturuluyor. Karadeniz'den Mersin'e kadar uzanan yeni bir yol çalışması var. Göksun hem Karadeniz-Akdeniz hattında hem de doğu-batı hattında bütün yolların kavşağı konumuna gelecek."

Yoldaki incelemelerin ardından daha sonra Göksun Belediyesini ziyaret eden Ünal, yeni belediye hizmet binası inşaatını gezdi. Burada Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın'dan bilgi alan Ünal, binanın tarihi dokuya uygun olarak yapıldığını söyledi.

Aydın'la seçim sonrası çalışmalar ve gelecek hizmet planlaması için de görüşen Ünal, belediye başkanına "hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

AA

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulbaki günışığı
abdulbaki günışığı - 13 ay Önce

yolun bu sene biteceğine inanmıyorum. söylenen bütün sözler aksini gösterdi. fakat bu yollar bir gün biter. benim merak ettiğim, siyasiler, seçtiğimiz vekiller günlük haberleri dinliyormu. ağlayan, devletten adalet bekleyen masumların gözyaşlarını görüyorlarmı. yoksa her gün al külah ver külah birbirlerini ağırlayıp gidiyorlarmı. idam cezası ile ilgili söylenen yalanlar aya ulaştı. hırsızlık devlet kontrolunde işlenen bir meslek haline geldi. dayak yiyen, evi ve arabası yakılan, bıçaklanan ve her devlet nerede diyene ne cevap verecek çok merak ediyorum. haberleri dinlesin devletin ne hale geldiğine bir karar versin. bir gün kaymakamın oğlu gibi yakınları öldürüldüğünde saçını başını yolacak, fakat bizde kendilerine güleceğiz. Biz ağlar iken bizi duymayanlara son sözümüzü ise 2023 te vereceğimiz bilsinler. adalet tesis edilmez ise akp kendini bitirmiştir ve bunun vebalide bu günkü siyasilerdedir

SIRADAKİ HABER