banner117

GEZİ VAADİYLE DOLANDIRILDILAR!

Kahramanmaraş’ta bir tur firması üç günlük Ankara gezisi vaadiyle binlerce lise öğrencisinden kişi başı 380 TL toplayarak kayıplara karıştı.

GEZİ VAADİYLE DOLANDIRILDILAR!

Okullarda eğitim ve öğretim devam ederken özellikle ise öğrencileri bir nebze de olsa sınav stresini atmak amacıyla çeşitli tur firmalarına yönelerek gezilere katılıyor. Öğrencilerin bu isteğini fırsat olarak bilen dolandırıcılar ise çeşitli gezi turları adı altında öğrencilerin hayalleriyle oynuyor. İddialara göre Kahramanmaraş’ta ulusal bir tur firması, ‘3 günlük Ankara gezisi yaptıracağım’ söylemiyle binlerce öğrenciyi dolandırdı. Öğrencilerden kişi başı 380 TL toplayan firma görevlileri sırra kadem bastı.

‘ÇOCUKLARIMIZIN HAYALLERİYLE OYNADILAR!’

Konu hakkında gazetemizi dün akşam saatlerinde telefon yağmuruna tutan öğrenci velileri, “Çocuklarımız üç günlük Ankara gezisi yapmak için ulusal bir tur firmasının Kahramanmaraş şubesiyle anlaştı. Kişi  başı 380 TL ödedik. Çocuklarımız dün sabah saatlerinde Ankara’ya gitmek için hazırlandılar, ancak öğrendik ki tur firması iş yerini kapatmış ve ortadan kaybolmuş. Bu şekilde binlerce öğrenci mağdur olmuştur. Bu yapılan resmen dolandırıcılıktır. Bizler veliler olarak konuyu gerekli mercilere taşıyacağız. Biz aslında parasında da değiliz, çocuklarımızın hayalleriyle oynadıkları için üzgünüz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103