banner117

GEÇİCİ ORMAN İŞÇİLERİNİN ÇALIŞMA SÜRESİ UZATILDI

Hak-İş Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Geçici orman işçilerinin çalışma süresinin uzatıldığını açıkladı. Buna göre orman işçilerinin çalışma süresi 4 ay daha uzatıldı.

GEÇİCİ ORMAN İŞÇİLERİNİN ÇALIŞMA SÜRESİ UZATILDI

Orman Genel Müdürlüğü'nün, tüm geçici işçilerin çalışma süresini 4 ay daha uzatmak için Ocak ayında yaptığı vize talebine, Hazine ve Maliye Bürokrasisi olumsuz cevap vermiş, yalnızca 4 bin işçi için 2 aylık süre uzatımına onay vermişti. Bunun üzerine Öz Orman-İş, ormanların korunup geliştirilebilmesi için, tüm geçici işçilerin 4 ay süre uzatımının yapılması gerektiği noktasında yoğun bir kamuoyu oluşturma çalışması başlatmıştı. Genel Başkan Settar Aslan, OGM ve Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokrasisi ve siyasiler nezdinde çeşitli girişimlerde bulunmuş ve süre uzatımının gerekliliğini anlatmıştı. Ayrıca meseleyi, gazete ve televizyonlar kanalıyla kamuoyu gündemine taşımıştı. OGM ise, 25 Haziran 2019'da Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bir kez daha yazı yazarak, ormancılık faaliyetleri ve yangın mücadelesi için işçi ihtiyacının had safhada olduğunu vurgulamış ve tüm geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talep etmişti.Son olarak, Genel Başkan Settar Aslan, Hak-İş Genel Kuruluna onur konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kongre salonunda görüşerek, sorunu bir kez daha dile getirdi ve meselenin aciliyetini anlatan bir bilgi notunu kendisine takdim etti.

Hak-İş Genel Kurulunda kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçici işçilerin beklediği müjdeyi oradan verdi. Erdoğan, "Ana ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi. Ve bu 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun" dedi. Genel Başkan Settar Aslan, müjdeli konuşmasının ardından, aile fotoğrafı çekimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, süre uzatımı müjdesinden dolayı, tüm orman emekçileri adına teşekkür etti. Aslan, başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu olmak üzere, emeği geçen siyasetçi ve bürokratlara teşekkür etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER