Futbol tunuvası başladı

Futbol tunuvası başladı
Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi YGS sınavının stresini öğrencilere attırmak amacıyla, ortaokul ve liseler arası futbol turnuvası başlattı.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi öğrencilere YGS sınavı öncesinde streslerini atmaları için futbol turnuvası düzenledi. Turnuvanın açılışını ve açılış vuruşunu Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya gerçekleştirdi.

Turnuvanın açılışında basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Çetinkaya: “İlimiz Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerimizdeki lise ve ortaokul öğrencilerimizi spora teşvik etmek ve öğrencilerimizi stres ortamından uzak tutmak amacıyla futbol turnuvası düzenliyoruz. Futbol turnuvasına lise 9-10-11 sınıf öğrencileri, ortaokullarda ise 5-6-7 sınıf öğrencileri katılıyorlar. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımıza bağlı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğümüzce organize edilen turnuvaya liselerden 22, ortaokullardan da 20 takım olmak üzere 42 takım katılıyor. Turnuvada maçlar eleme usülü olup, şampiyon olan iki takımımızın futbolcularına ödül olarak Milli Takım maçına götüreceğiz. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.
Açıklamanın ardından Genel Sekreter Yardımcısı Çetinkaya hem lise takımlarının hem de ortaokul takımlarının başlama vuruşlarını yaparak turnuvayı başlattı. Haber: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103