FÜSUN ZABUN GÜVEN TAZELEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Kadın Kolları 12. Olağan İl Kongresi’nde seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Füsun Zabun, delegelerin oyunu alarak yeniden başkan ve güven tazeledi seçildi.

FÜSUN ZABUN GÜVEN TAZELEDİ

Önceki gün Metro Sinema Salonu’nda yapılan ve tek liste ile gidilen kongrede 120 delege yer alırken, başkanlığa tekrar Füsun Zabun seçildi. Kongrede Divan Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları MYK Üyesi Avukat Nevin Zalimoğlu, Kâtip üyeliğini Kadın Kolları İl Eski Başkanı Feril Tekşen, Gençlik Kolları Başkanı Cem Yıldız yaptı. Kongreye; Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Milletvekili Mehmet Parlakyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları MYK Üyesi Avukat Nevin Zalimoğlu, Nurhak Belediye Başkan Vekili Aslan Palalı, Kadın Kolları İl Eski Başkanı Feril Tekşen, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Emsal Fındık, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Kibar Özdemir ile çok sayıda partili katıldı. Kongrede açılış konuşmasını yapan CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Avukat Nevin Zalimoğlu, kadınların 15 yıllık iktidarda eşitlik görmediğini belirtti.


“KADINLARI EVE KAPATMAK MÜMKÜN MÜ?”
Zalimoğlu, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin dört bir tarafında kadınlar bu görevlere tabi oluyorlar. Çünkü kadınlar biliyorlar ki son 15 yılın bu iktidarın politikaları en çok kadınlara vuruyor. En çok kadınları hedef alıyor. Bu nedenle değil mi bizim kadın kolları başkanımız adalet yürüyüşünde genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 700 bin adım attılar. Bu nedenle biz kadınlara yönelik tehlikeleri gördüğümüz için hepinizle birlikte meclisin önünde binlerce kadın toplandı. Tecavüz vakasını bertaraf yapmak için orda olanlar bilir meclisi biz kadınlar istila ettik. Bu yasayı çıkartamazsınız diye. Daha sonra müftülük yasası çıkardılar ve can havliyle yine bütün kadınlar olarak biz oradaydık. Maalesef bu müftülük yasasının olası sonuçlarını görüyoruz. Duymuşsunuzdur İstanbul’da bir hastanede ayda 18 yaşın altında çoğu da 15 yaşın altında yüzde 15 çocuk hamile var. Bizler bunlar için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Halk hukuk adalet dedik cumhuriyet tarihinin kadın buluşmasını Arenada 5 Aralık seçme seçilme hakkımızın verilişinin yıldönümünde gerçekleştirdik. Orada 63 bin kadın vardı ve o karda, kışta, soğukta Türkiye’nin dört bir tarafından, en ücra köşelerinden niye oraya gelmişlerdi; çünkü ülkemiz tehlikede, Cumhuriyet tehlikede, biz kadınların Cumhuriyetle birlikte elde ettiğimiz halklarımız tehlikede. Onların o kadar çok işine geliyor ki bizleri evlere kapatmak. Bizim gibi kadınları eve kapatmak mümkün mü? Mümkün değil bilmiyorlar. Onlara her zaman göstereceğiz bunları. Kadınların son 2 yıldır hareketliliği, ışığı, enerjisi çok yükseldi. Çünkü kadınlar bu tehlikeyi gördü, kadınlar sokağa çıktı, alanlara çıktı ve kadınlar artık çok cesur. Kadınlar her şeyi göze alıyor. Çocuklarıma söylediğim tek şey; Eğer ölümü göze alıyorsam sizin için diyorum.”


Yönetim kurulu asil üyeler
Fatma Baysal, Hatun Çiftçi, Güllü Efeoğlu, Emsal Damla Elbistanlı, Özcan Tülay Harput, Songül Melek İbili, Nur Kaynar, Huriye Naci, Bedriye Özdal, İlknur Toprak, İnci Topçu, Şefika Serin

Yönetim kurulu yedek üyeler
Fatma Yıldız, Emel Cürat, Şerife Gürbüz, Songül Karabörk, Fatma Akgün, Nuray koç, Elif Boztaş, Adile Beşkaya, Hilal Erayman, Feriha Göçürdüm, Ayşe Taşkıran, Şirin Türk

Kurultay Delege Listesi
Fatma Çelik, Kerime Telci, Zehra Dalkara, Ayşegül Yaycıoğlu, Fidan Aytaç, Zeynep Ceritli, Lutfiye Köroğlu, Deniz Şengül

Haber: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98