ESKİ MİLLETVEKİLİ DİLİPAK’A YENİ GÖREV

AK Parti 26. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu üyeliğine atandı.

ESKİ MİLLETVEKİLİ DİLİPAK’A YENİ GÖREV

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Mustafa Çırak atandı. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanı Mesut Kamiloğlu görevden alınırken, yerine İlker Astarcı getirildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu üyeliğine Mehmet Uğur Dilipak, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu üyeliğine Hakan Yurdakul'ın atamaları gerçekleştirildi. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde (TİGEM) açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Bekir Karacabey, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Aylin Çağlayan Özcan ile Cihan Soyalp'in atanmaları yapıldı.


UĞUR DİLİPAK KİMDİR

13 Aralık 1972,de Kahramanmaraş'ta doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Seher'dir. Jeoloji Mühendisi; İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünü bitirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İGDAŞ'ta mühendis, Manisagaz Kurucu Genel Müdürü ve Armadaş Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. 26. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği yaptı. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Dilipak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103