Erbakan Vakfı Dulkadiroğlu Şubesi sahurda buluştu

2014’den bu yana da Kahramanmaraş’ta faaliyetlerini emin adımlarla yürüten Erbakan Vakfı’nın Dulkadiroğlu Şubesi üyeleri, Başkan Mustafa Dizibüyük’ün ev sahipliğinde sahur programında bir araya geldi.

Erbakan Vakfı Dulkadiroğlu Şubesi sahurda buluştu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ortaya koyduğu Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde ilmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda çalışmalar yapan Erbakan Vakfı, Milli Görüş hareketinin istikametini muhafaza etmeyi amaç edinerek mevcut çalışmalara öncülük ediyor. Ülke genelinde birçok şubesi olan vakfın Kahramanmaraş, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Şubesi’de genel merkezden ve diğer şubelerden geri kalmıyor. Kahramanmaraş’ta yeni bir teşkilatlanma çalışması içerisine giren Erbakan Vakfı’nın Dulkadiroğlu Şube Başkanlığı sahur programı düzenleyerek üyelerini bir araya getirdi.

MÜSLÜMANLARIN SIKINTILI SON RAMAZI OLSUN İNŞALLAH”

Programda konuşan Erbakan Vakfı Dulkadiroğlu Şube Başkanı Mustafa Dizibüyük, davetine icabet eden herkese teşekkür etti. Erbakan Vakfı’nın, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ortaya koymuş olduğu Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde ilmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda çalışmalar yatığını belirten Dizibüyük, vakıf olarak milletin ve insanlığın yaşadığı maddi ve manevi sorunlara milli değerleri doğrultusunda çözüm önerileri sunduklarını söyledi. Bu kapsamda güzel çalışmalara imza atacaklarının müjdesini veren Dizibüyük, “Allah, bu Ramazan ayının İslam aleminin, Müslümanların sıkıntılar içerisinde, zulüm altında savaşlar, göz yaşı ve kan içerisinde geçirdiği son Ramazan olmasını nasip etsin. Gerçek Ramazan Bayramlarına ulaşmayı, bundan sonraki ramazanlarda ve bayramlarda İslam birliğinin kurulmuş olmasını, adil bir dünyanın kurulmuş olmasını nasip eylesin inşallah. Erbakan Vakfı aynı Erbakan Hocamız gibi şerri durdurmak, şerri önlemek hayra motor olmak, hayrı yaygınlaştırmak için kurulmuştur. Vakfımız aynı Erbakan hoca gibi ifsadı önlemek, ifsada set çekmek bunun yerine islahı gerçekleştirmek için kurulmuştur. Vakfımız aynı hocamız gibi kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu bir dünyanın kurulması için çalışmak üzere kurulmuş bir vakıftır. Cenab-ı Allah yapacağımız çalışmalarda bize yardımcı olsun” dedi.

(Haber: Tuğçe Kayar)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103