DÜNYADA EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN KAVŞAK KAHRAMANMARAŞ’TA

Çok yönlü giriş çıkışları bulunan Boğaziçi kontrolsüz kavşağı kazalara davetiye çıkarıyor. Sürücülerin inisiyatifi ile geçiş üstünlüğü sağlanan kavşakta yaya geçidinin olmaması tehlikeyi daha da arttırıyor.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’ne bağlı Boğaziçi Mahallesi Bahçeci Hoca Bulvarı’nda bulunan ve sürücülerin inisiyatifi ile geçiş üstünlüğü sağlanan kontrolsüz kavşak kaza riskini arttırıyor. 8 yönlü giriş-çıkışı olmasına rağmen trafik ışığının ve bağlantı noktasında kavşak çalışmasının olmadığı kontrolsüz kavşakta yaya geçidinin olmaması trafiği daha da zorlaştırıyor.

MAHALLE SAKİNLERİ TEDİRGİN

Araç trafiğinde olası kazalara davetiye çıkaran en yakın yaya geçidinin ortalama 300 metre ileride olmasından dolayı yayalarında kullandığı kontrolsüz kavşak mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Gerek araçla gerekse yaya olarak karşıdan karşıya geçmekte güçlük çektiklerini söyleyen mahalle sakinleri: “Bu yolda araçlar çok hızlı hareket ediyor. Yolun 8 yönlü giriş çıkışının olması bizlere ayrıca tedirginlik veriyor. Sürücüler bizlere yol verse dahi kavşağın çok yönlü giriş çıkışı olmasından dolayı diğer yönden başka bir araç geliyor ve biz ortada kala kalıyoruz. Sadece yaya için değil, araç trafiği içinde burası oldukça tehlikeli bir yol. Her yönden sürücüler geliyor herhangi bir trafik ışığı olmamasından dolayı hangi aracın geçiş üstünlüğü olduğu kestirilemiyor. Tüm araçlar önce geçmek istiyor hal böyle olunca her yönden araç geliyor ve hepsi ortada kesişiyor. Burası oldukça işlek bir cadde yetkililer biran önce bu soruna çözüm bulmalı.”

HABER: KÜBRA ŞİMŞİR

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş Nalbantbaşı
Ökkeş Nalbantbaşı - 6 gün Önce

Bunun gibi bir kavşakta K.Maraş'ın kadın doğum ve çocuk Hastanesi'nin arka tarafında var.

Ahmet sancar
Ahmet sancar - 6 gün Önce

Onemli olan tek olmayi başarmak belediye olarak başariliyiz yanlişlarin uzerinden tek olmaya

SIRADAKİ HABER