‘DÜNYA TİCARETİNE YÖN VERECEK PROJE KAHRAMANMARAŞ’TAN GEÇİYOR’

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şuan da dünyanın gündeminde Londra’dan başlayıp, Pekin’e kadar uzanan yeni bir İpek Yolu projesi var. Dünya ticaretinde yep yeni bir dönemin habercisi olan bu projenin güzergâhı üzerinde ne var biliyor musunuz? Kahramanmaraş var, buradan geçiyor. Fırsatın kazası olmaz. Sizin kaçırdığınız her fırsatın müşterisinin hazır olduğunu unutmayın” dedi.

Milletine hizmet yolunda yılmadan, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, şikâyet etmeden ilk günkü heyecan ve aşkla çalışmalarını sürdüren, dünyaya verdiği ders ile Türk milletinin duygularına tercüman olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Başkomutanı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere edeler diyarı Kahramanmaraş’a geldi. Kente girdiği ilk andan itibaren Kahramanmaraşlı vatandaşların sevgi seliyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini birazda olsa görmek ve sevgisini göstermek için havaalanı kavşağında bekleyen kalabalık grubu selamladı. Daha sonra kongrenin yapılacağı alana doğru konvoy eşliğinde hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre yapılacağı spor salonuna geldi. Burada partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yapmak için kürsüye çıktığı esnada, “Reis bizi Afrin’e götür” sloganıyla karşılaştı. Bunun üzerine 15 Temmuz’u hatırlatan Erdoğan, “15 Temmuz’da nasıl meydanlara indiyseniz. Eğer bir eksik olursa önce ben sonra siz edeler ve milletimiz Afrin’e gideriz” sözleriyle partililerin sloganlarına karşılık verdi. Sözlerinin başında Kahramanmaraş’tan övgüyle bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz bir başkasınız Kahramanmaraş. Siz 16 Nisan Halk Oylamasında yüzde 74’lük Evet oranıyla tüm Türkiye içinde 7’nci sırada yer alarak destan yazdınız” şeklinde konuştu. Kente yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar Kahramanmaraş’a yapılan yatırımların 26 katrilyonu aştığını kaydetti.

KAHRAMANMARAŞ’IN DESTEĞİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

16 Nisan referandumunda Kahramanmaraş’ın verdiği desteği asla unutmayacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ın kahramanlığının sözde değil özde olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Kongremizin, şehrimiz için, Kahramanmaraş ile birlikte, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Siz bir başkasınız Kahramanmaraş. Siz 16 Nisan Halk Oylamasında yüzde 74’lük Evet oranıyla tüm Türkiye içinde 7’nci sırada yer alarak destan yazdınız. Şiir yazdığınızı bilirdim, makaleler yazdığınızı da bilirdim ama destan yazdığınızı da öğrenmiş oldum. Bu Maraş’ın son yıllardaki seçimlerinde ortaya koyduğu en iyi neticedir. Yaklaşık 1 yıl önce toplu açınılış vesilesiyle buraya geldiğimizde bize verdikleri sözü tutan edelere şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelesinde Maraş’ın verdiği bu desteği asla unutmayacağız. 2023 hedeflerimiz konusunda bu şehri, yine en önde görmek istiyoruz. Bu kutlu şehir tarihin her döneminde ülkesine milletine, ezanına, bayrağına özgürlüğünü, geleceğine her daim sahip çıkmıştır. Maraş’ın kahramanlığı öyle sözde değildir. Bu şehrin insanlarının sözüyle edasıyla her halinde kahramanlık akar. Ne diyor şair; zafer yolu vardı kara bağrımda, nice canlar helak oldu yolunda, bütün ülkemizde, Anadolu’da, siftah mermisini yaktı Maraşlı. Eser oldu eser oldu bu iş tarihte durur, insanlar fânidir sonunda ölür, haksızlık sonunda belasını bulur” dedi.

HABER: AHMET GÜNEÇIKAN/MUSTAFA KILINÇ/EMRE AKKIŞ /HAKAN AYDIN

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER