‘Dünya projesini Kahramanmaraş’a kazandırmak size ve bize nasip oldu’

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 5 yıllık görev süresini dolduran Belediye Meclis Üyeleriyle veda yemeğinde bir araya geldi. EXPO 2023 alanında düzenlenen yemekte konuşan Başkan Mahçiçek, “EXPO 2023, Kahramanmaraş’ın tarihine, geleceğine, tanıtımına, ekonomisine başka bir projeyle ya da birkaç projeyle ulaşamayacağımız bir proje. Böyle bir dünya projesini Kahramanmaraş’a kazandırmak sizlere ve bizlere nasip oldu” dedi.

‘Dünya projesini Kahramanmaraş’a  kazandırmak size ve bize nasip oldu’

5 yıllık görev süresini dolduran Belediye Meclis Üyelerine hem veda hem de yaptıkları çalışmalar sebebiyle teşekkür etmek amacıyla Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek öncülüğünde yemek programı organize edildi. Onikişubat Belediyesi’nin 2023 yılında düzenleyeceği EXPO 2023 projesinin inşaat alanında düzenlenen yemeğe Belediye Meclis Üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Programda açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’nin Belediye Meclis Üyelerinin fikirlerine her zaman ihtiyacı olduğunu belirterek, yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Görev süresinde hem Kahramanmaraş’a hem de Onikişubat’a kazandırdıkları EXPO 2023 projesinin son durumu hakkında bilgiler de veren Başkan Mahçiçek, yeni dönemde de Kahramanmaraş’ı daha üst liglere taşıyacak projelere imza atacaklarını söyledi.

“FİKİRLERİNİZ HER ZAMAN ÖNEMLİ”

Belediye Meclis Üyelerinin fikirlerine her zaman değer vereceklerini kaydeden Başkan Mahçiçek, “Bir dönemin sonunda tekrar sizlerle bir aradayız. Öncelikle bu beş yıldan bu yana yaptığımız hizmetlerin hemen tümünde emeğiniz var, gayretiniz var. Şuan içerisinde olduğumuz bu projenin de gerçekleşmesinde, realize edilmesinde hep katkı sağladığınız, emek verdiniz. Bugüne kadar yaptığınız hizmetlerden ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki sizlerle beraber çalışmaya devam edelim ama şunu açık ve net olarak söyleyelim bu güne kadar beraber çalıştığımız arkadaşlara belediyemiz her zaman açıktır. Bu belediye her zaman sizlerin değerli fikirlerine değer verecektir, ihtiyacı da vardır. Ne zaman ki bizim çalışmalarımıza bir katkı sunacak olursanız her zaman yanınızdayız, her zaman beraberiz” dedi.

“KAHRAMANMARAŞ’A DEĞER KATACAK PROJELERİ KAZANDIRACAĞIZ”

Yeni dönemde Kahramanmaraş’a değer katacak projeleri kazandırmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Mahçiçek, “İnşallah önümüzdeki dönemde de bu kabil Kahramanmaraş’a değer katacak, Kahramanmaraş’ı daha üst liglere taşıyacak, bir başka ifadeyle Kahramanmaraş’ımızın tanıtımını, ekonomisini, geleceğini çok daha iyi noktalara taşıyacak projeler üretmek noktasında yine beraber olacağız. Bu noktada her zaman düşüncelerinize, fikirlerinize, katkılarınıza açığız. Doğrusu günler çok çabuk gelip geçiyor, bir bakmışız ki başlamış, bir bakmışız ki bitmişiz. Ama her şeyin de bir başı ve sonu var. Bütün komisyonlarda arkadaşlarımız gayret ettiler. Onikişubat Belediyemizin hizmetlerini, insanlarımıza ulaşmada, onlarla hemhal olmada komisyonlarımız ve sizler aracılığıyla çok ciddi çalışmalar yapıldı. Neredeyse ulaşmadığımız, dokunmadığımız bir kesim kalmadı. Onikişubat Belediyemize sizlerin de sayesinde kamuoyundaki algı çok iyi noktalarda. Başladığımız günden çok daha iyi noktalarda Allah’a şükür. Daha da iyi noktalarda olacaktır İnşallah” ifadelerini kullandı.

“ONİKİŞUBAT’IMIZI ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Yeni dönemde yapacakları çalışmalarla Onikişubat’a çok daha iyi noktalara taşıyacaklarının vurgusunu yapan Başkan Mahçiçek, “Yeni çalışma arkadaşlarımızla beraber inanıyorum ki Onikişubat’ımızı çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Bu son ürettiğimiz proje, yani EXPO 2023 projesi belki Kahramanmaraş’ın tarihinde bir defa üretilemeyecek bir proje. Kahramanmaraş’ın tarihine, geleceğine, tanıtımına, ekonomisine başka bir projeyle ya da birkaç projeyle ulaşamayacağımız bir proje bu. Bir defa daha ben inanıyorum ki geçmişte yaptığımız içme suları ve başka projelerimiz gibi bu defa da dünya projesi üretmek sizlere ve bizlere nasip oldu. Bu dünya projesinde yakın bir zamanda İnşallah burada tamamlanan kısımları açmaya başlayacağız. Önemli bir kısmını tamamladık. Alt yapı çalışmalarımız aşağı yukarı bitti, elektriği, suyu, kanalizasyonu bitti, çevre düzenlemesi zaten proje kapsamında yapılıyor. Uğur Böceği ve Kelebek Müzesi’nin inşaatı belli bir noktaya geldi, agua parklar ve lunaparklar belli bir seviyede, hobi evlerimiz yapılıyor. Diğer projelerimizi de bu süreç içerisinde yavaş yavaş yapacağız. Gerçekten yüzlerce trilyonlarla ifade edilebilecek bir projeyi, ilçe belediyesinin yapması gerçekten önemliydi. Daha güzel projeler üretiriz diye temenni ediyorum. Bir defa daha hepinize hem bugünkü davetimizi icabet ettiğiniz hem de yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Mahçiçek’in konuşmasının ardından EXPO 2023 projesinin son durumu hakkında slaytlar eşliğinde bilgiler verildi.

Başkan Mahçiçek, Belediye Meclis Üyelerine plaket takdim etti.

Program EXPO 2023 alanının gezilmesinin ardından sona erdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103