DULKADİROĞLU’NDA BALKONLAR RENKLENİYOR

‘Dulkadiroğlu Çiçek Açıyor, Balkonlar Renkleniyor’ projesi kapsamında Dulkadiroğlu Belediyesi ve Sürdürülebilir Ekolojik Çevre ve Gelecek Nesil Haklarını Koruma Derneği balkonları çiçeklerle süsleyecek.

DULKADİROĞLU’NDA BALKONLAR RENKLENİYOR

Dulkadiroğlu Belediyesi ARGE biriminin hazırladığı proje kapsamında toplamda 13 bin adet kök çiçeğin toprakla buluşturulmasının hedefleniyor. Proje kapsamında Maraş Sümbülü, Maraş Şebboy’u ve Maraş Aslanağzı bitkilerinin proje kapsamında yetiştirilip ilçe sınırlarındaki balkonlarda sergileneceği ifade edildi.
Sürdürülebilir Ekolojik Çevre ve Gelecek Nesil Haklarını Koruma Derneği Başkanı Cafer Kalalı, projeyle Kahramanmaraş’ın endemik ve kültür bitkilerini hatırlatmayı, yetiştirmeyi ve insanların bilgilendirilmesini hedeflediklerini söyledi.
Proje ortağı olan Dulkadiroğlu Belediyesi’ne ve ARGE birimine teşekkür eden Kalalı, Dulkadiroğlu’nun balkonlarının proje kapsamında çiçeklerle donatılacağını hatırlattı. Projenin 01 Kasım 2017 yılında başladığını aktaran Kalalı, 17 Eylül 2018’de de sona ereceğini kaydetti.
Endemik bitkiler içerisinde Sümbül, kültürel bitkilerde ise Şemboy ve Aslanağzı’nın Dulkadiroğlu’nun balkonlarına yakışacağını ifade eden Kalalı, projeye emeği geçen herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hisli
Hisli - 1 yıl Önce

Ne yapacaklarını şaşırdılar. Halkın daha iyi koşullarda yaşaması için uğraşacaklarına meşgul oldukları işe bakın

SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner103