DOĞAKA proje Sözleşmelerini İmzaladı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), tarafından başarılı bulunan proje sahipleri ile sözleşme imza törenini gerçekleştirdi.

DOĞAKA proje Sözleşmelerini İmzaladı

Söz konusu Teknik Destek Faaliyeti kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Birliği “Horizon 2020 Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Programına Proje Hazırlama” Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve başarılı projeler arasında yer alan “Sağlam Yapılarla Güvenli Kentler”, Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi, Kurum Kültürü ve Kurumsal Kapasite Artışı” ve Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve başarılı projeler arasında yer alan “Göksun Elması'nın Coğrafi İşaretinin Alınması Başvurusu” destek almaya hak kazandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Züver Çetinkaya ile DOĞAKA Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız tarafından imzalanan proje kapsamında “Avrupa Birliği Ufuk (Horizon) 2020” teklif çağrılarına daha fazla proje sunulması hedefleniyor. Belediyeden 11 personelin katılımıyla gerçekleştirilecek eğitim sonrasında Kahramanmaraş’ın hibe programlarından daha fazla yararlanması ve Kahramanmaraş’ın kalkınmasına katkı sağlaması bekleniyor.

EĞİTİM DESTEĞİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal ile Genel Yıldız tarafından imzalanan proje kapsamında, statik ve betonarme analizlerinin, standart ve yönetmelikleri esas alacak şekilde hızlı ve sağlam bir şekilde yapılabilmesi için bilişim teknolojilerinin üst seviyede kullanılmasına azami önem gösteriyor. Bu proje ile Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinde görev yapan inşaat mühendisleri, mimarlar ve inşaat teknikerlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarından, mimarlar ve mühendisler odasından, çeşitli sendikalardan ve vatandaşlardan gelen iş taleplerini etkin bir şekilde karşılayabilmesi ve deprem kuşağı üzerinde olan Kahramanmaraş’ta riskli yapıların tespiti ve kentsel dönüşüm kapsamında ihtiyaç duyulacak teknik personelin eğitilmesi için DOĞAKA ajansı desteğiyle ilgili personele Statik Hesap Programı STA 4-CAD eğitiminin verilmesi sağlanacak. Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve başarılı projeler arasında yer alan “Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü ISO 9001- 2015 Kalite Yönetim Sistemi, Kurum Kültürü ve Kurumsal Kapasite Artısı” proje sözleşmesi Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ahmet Yener ile Yıldız tarafından imzalandı. Hazırlanan "Kalite Yönetim Sitemi, Kurum Kültürü ve Kurumsal Kapasite Artısı" teknik destek projesi kapsamında kurumsal kapasite artısı sağlayacak olan Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve alt birimleri, AB standartlarını yakalamanın yanında vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunma noktasında bilinçlendirilmiş olacak. Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve başarılı projeler arasında yer alan “Göksun Elması'nın Coğrafi İşaretinin Alınması Başvurusu” başlıklı Teknik Destek projesinin sözleşmesi Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Mesut Kıraç ile Yıldız tarafından imzalandı. Proje kapsamında Göksun ilçesi ve çevresinde yetişen, kendine has özellikler taşıyan elmanın tanıtımı, üretim ve pazarlama potansiyelinin arttırılması ve Göksun ilçesinde yetişen elmanın hem ülke, hem de dünya çapında tanınan bir ürün haline gelmesi hedefleniyor.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER