banner117

‘DAVUL ÇALDIRACAĞIMIZ GÜN YAKIN’

Afrin’de teröristlere karşı kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli askerlerine Türk halkından destek yağmaya devam ediyor. Kahramanmaraş esnaflarından Mehmet Dilken, iş yerinin bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Dilken, “Davul çaldıracağımız gün yakın” dedi.

‘DAVUL ÇALDIRACAĞIMIZ GÜN YAKIN’

Birlik ve beraberliğin timsali Türk milleti, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terörist unsurlara yönelik düzenlediği ‘Zeytin Dalı Harekatı’na büyük destek veriyor. Her geçen gün farklı bir farkındalık yapma noktasında adım atan Türk halkı, adeta dosta güven, düşmana ise korku veriyor. Askerlik Şubeleri’nin önleri gönüllü askerlik için form dolduran vatan sevdalılarıyla dolup taşarken, esnaflarda hem dükkânlarını bayraklarla süslüyor hem de Mehmetçik Vakfı’na yaptıkları bağışların yanı sıra şehit ailelerine özel düzenledikleri kampanyalarla millet-asker devleti olmanın en güzel örneklerini sergiliyor. Bu kapsamında Türk askerinin yanında olduğunu göstermek amacıyla Kahramanmaraş esnaflarından Mehmet Dilken, Organik İzmir Meşhur Lokmacı adlı iş yerinin bir günlük kazancı olan 500 TL’yi Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

ORDUMUZUN BİZİM PARAMIZA İHTİYACI YOK AMA...”

Zeytin Dalı Harekatı’nın milli duyguları harekete geçirdiğini dile getiren Mehmet Dilken, Türk askerinin aslında hiçbir yardıma ihtiyacının olmadığını belirterek, “Kahraman Türk askerimiz bir aydan daha fazla sürede Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşı bir savaş açmıştı. Bu harekatla birlikte tüm Türk halkında milli duygular harekete geçti ve bütün her yerden esnaf arkadaşlarımızdan destekler geldi. Bizde burada milli duygulardan hareketle bir farkındalık yapmak istedik. Tabi ki bizim devletimiz çok güçlü. Bugüne kadar farkına varamadığımız kadarından da güçlü. Devletimizin ve ordumuzun bizim paramıza da kesinlikle ihtiyacı yok. Bizim amacımız manevi destek ve arkasında durduğumuzu göstermek. Tıpkı Hz. İbrahim ateşe atıldığında, ağzıyla su götüren karıncaya gülerler ve sen ne yapıyorsun diye sorarlar. Karınca ise suyu söndürmek için su götürdüğünü söyler. Senin ömrün yeter mi? Oraya gitmeye dediklerinde, olsun o uğurda ölürüm deyiminden yola çıkarak, bizimde amacımız burada reisimizin bize vermiş olduğu talimat ve manevi desteklerde bulunmak. Tüm toplumumuzdan Allah razı olsun, gerçektin birlik ve beraberlik örneği veriyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz günün bir günlük kazancımın tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışladım. Ordumuzla gurur duyuyorum. Dün bir de şehidimiz vardı Kahramanmaraş’ta ve ben o şehidimizi kıskandım. Ne mutlu ona. Ölmeye gittikleri değil, sadece tazminatımla okul yaptırın diyen Çanakkale ruhunu taşıyorlar. Aslında duymak istediğimiz bu. Ordumuz o bölgeyi teröristlerden temizleyecektir kesinlikle hiçbir tereddüdümüz yok. Davul çaldıracağımız gün yakın. Buna inanıyoruz. Allah reisimizin, ordumuzun yokluğunu vermesin” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174